Kooliraadio kokkuvõte 13. juuni Terje, Inga

2023-24 õ/a kokkuvõte

Kooliraadio iganädalane programm alustas pärast oktoobrikuu vaheaega 30. oktoobril. Eelnevatel nädalatel arutas toimetuse meeskond (Inga ja Terje;)) käesoleval õppeaastal planeeritava kooliraadio sisu üle, vaatas läbi varasematel aastatel korraldatud küsitluste tulemused (Kooliraadio küsimustik kooli töötajatele 2019/2020 õa ja Kooliraadio küsimustik õpilastele 2020/21 õa), pani paika nädalakava, kontrollis ja katsetas tehnika valmisolekut, sõlmis kokkuleppeid jne.

Sellel õppeaastal sai esmaspäeviti kooliraadiost kuulata meeleolumuusikat ja kooli nädalateemaga sobituvat laulu ja luuletust. Luuletused said sisse loetud meie õpilaste ja töötajate poolt 2018/2019 õa kooliraadio kingitusena Eesti Vabariigile  - „100 luuletust Eestile“. Uueks ja head vastukaja saanud programmi osaks oli „Vanasõnamäng“, kus kooliraadiost öeldi välja vanasõna algus ning õpilased pidid selle õigesti lõpetama. Mängust osavõtt oli vabatahtlik. Vanasõna lõpetav sõna tuli kirjutada sedelile, lisada oma nimi ning postitada see kooliraadio postkasti aatriumis. Kokku sai kuulata ja lõpetada 17 vanasõna. Kes raadiost vanasõna algust ei kuulnud, sai alates päeva teisest poolest kuni nädala lõpuni seda lugeda kooliraadio stendilt ja lõppu mõistatada ning mängus ikkagi kaasa lüüa. Reedel lisati sinna ka puuduv, vanasõna lõpetav sõna. Oli nädalaid, kus mängust võttis osa vaid üks õpilane, aga oli ka üheksa mängijaga nädalaid.  Kui mängus osaleja ei teadnud, kuidas vanasõna lõppeb, kasutas ta interneti, mõne täiskasvanu või kaasõpilase abi. Kõik mängus osalejad, kes olid oma nime sedelile lisanud, said järgmisel nädalal premeeritud pulgakommiga (anonüümseid vastuseid oli kokku aasta jooksul viis). Vanasõnamäng kandis endas mitut väga vajalikku õpetamise ja kasvamise eesmärki.  Saime ka ühe uue vahva vanasõna - kui midagi teed, tee rõõmuga – mille järgi võiksime kõik elada ja toimetada.

Kokkuvõtlik tabel vanasõnamängust

Suur tükk ajab suu lõhki

Kellel janu, sellel jalad

Tee tööd töö ajal, aja juttu jutu ajal

Tervis on parem kui rikkus

Kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub.

Suuga teeb suure linna, käega ei kärbsepesagi

Targad sõdivad sõnadega, rumalad rusikatega.

Kus viga näed laita, seal tule ja aita.

Viisakus ei maksa midagi.

Kordamine on tarkuse ema.

Mida ei saa jõuga, saab nõuga.

Enne mõtle, siis ütle. Kes hiljaks jääb, see ilma jääb.

Kes hiljaks jääb, see ilma jääb.

Iga algus on raske.

Kui midagi teed, tee hästi.

Paha siga leiab ikka pori.

Käbi eikuku kännust kaugele.

Egert

Laura N

Rebecca

Dmitri

Rauno L.

Reio R.

Maarja M.

Sarra

Marten

Gennadi

Marek S.

Janek S.

Veiko,

Aldo

Oksana

Kätriin

Rasmus

Martti L.

Moisei

Suur tänu kõigile vanasõnamängus kaasalööjatele!

Teisipäeviti kõlasid peale teist koolitundi soovilood, mille meie maja suured ja väikesed olid tellinud ja postkasti postitanud. Kõlasid nii laiemalt tuntud kui ka vähem tuntud muusikapalad. Kolmapäeviti lasti raadiost kõlada lauludel, mis olid lähenevate, käesolevate või saabuvate tähtpäevade või muude sündmustega seotud. Neljapäeva kooliraadio saated olid seotud tantsuga: peale teist tundi kõlas diskomuusika ja kõik soovijad said vabalt muusika saatel liikuda, aga peale kolmandat tundi haaras ohjad enda kätte rütmikaõpetaja Kaire, kelle juhtimisel sai päris õigeid tantsusamme õppida. Reeded olid planeeritud üllatusteks, ikka muusikalisteks. Kooliraadio töökavasse oli planeeritud ka tähtpäevade ja nendega seotud kommete tutvustamine, mis esimesel poolaastal ka eetrisse läks.

Kooliraadio meeskond

Inga Morozova

Terje Kundla

2023-24 õ/a kokkuvõte

Kokkuvõtlik tabel vanasõnamängust

Suur tänu kõigile vanasõnamängus kaasalööjatele!

Kooliraadio meeskond

Inga Morozova

Terje Kundla

Suur tükk ajab suu lõhki

Kellel janu, sellel jalad

Tee tööd töö ajal, aja juttu jutu ajal

Tervis on parem kui rikkus

Kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub.

Suuga teeb suure linna, käega ei kärbsepesagi

Targad sõdivad sõnadega, rumalad rusikatega.

Kus viga näed laita, seal tule ja aita.

Viisakus ei maksa midagi.

Kordamine on tarkuse ema.

Mida ei saa jõuga, saab nõuga.

Enne mõtle, siis ütle. Kes hiljaks jääb, see ilma jääb.

Kes hiljaks jääb, see ilma jääb.

Iga algus on raske.

Kui midagi teed, tee hästi.

Paha siga leiab ikka pori.

Käbi eikuku kännust kaugele.

Egert

Laura N