Kool

Õpilasfirma

Kohvik “TELEFONI KOHVIK” AVATUD:

Teisipäeval 10:50 - 11:30

Neljapäeval 10:50 - 11:30 ja 12:50 - 13:30

Porkuni Koolis on õpilasfirma, mis tegeleb kohviku pidamisega. TMöödunud aastal kandis kohvik nime "TööMesilane". Selles tegevuses osalevad III kooliastme lisa-aasta õpilased. Kohvikusse tööle asumiseks esitab õpilane avalduse koos põhjendusega, miks tema on parim just sellel ametikohal. Sõlmitakse tööleping firmajuhi ja töötajaga. Hääletuse tulemusena valitakse firmale nimi ning kuulutatakse välja logo joonistusvõistlus.

Parima logo aitab valida koolipere, sest nemad on meie põhikliendid.

Algkapital saadakse aktsiate müügist. Kohvik pakub isetehtud soolaseid ja magusaid roogasid ning suupisteid. Mõned maiustused, joogid ja snäkid ostetakse sisse kaubalaost. Selleks, et suupisteid valmistada, minnakse toidunimekirjaga poodi ja valitakse õige kaup. Tellimuste järgi viiakse toodang kliendini.

Meie noor saab kogemuse tööharjutamises, rahaga arvutamisel, viisakal suhtlemisel ja väikese ettekujutuse raha liikumisest (kohviku kassa, toidupood ja kohviku kassa).

Tegemist on lõimitud tundidega: kodundus, majandus, matemaatika, kunst ja eesti keel. Kõik toimub läbi praktilise tegevuse, mida juhendab täiskasvanu.

Oleme rõõmsad, et meil on töö, mida teeme rõõmuga!

õp. Mairi

Parima logo aitab valida koolipere, sest nemad on meie põhikliendid.

Oleme rõõmsad, et meil on töö, mida teeme rõõmuga!

õp. Mairi