PÄÄSTEAMETI PROJEKT “Porkuni Kooli veeohutus teod 2021”

Projekti olulisemad tegevused on:

1. Hariduslike erivajadustega laste ohutuspäev Porkuni Koolis „TULI JA VESI 2021“. Ohutuspäeval osalevad erivajadusega õpilased 7-st koolist.  Sihtgrupiks on 60 õpilast teistest koolidest ja 90 Porkuni Kooli õpilast, kokku 150 erivajadusega last vanuses 8-18.

Ohutuspäeval  jagub tegevusi  10-s erinevas töötoas. Töötubade põhiteemaks on vee- ja tuleohutus.

Töötoad on järgmised:

1) Tulekustuti töötuba;

2) Tulekahju areng (film, loeng);

3) Suitsuanduri ja vingugaasianduri töötuba;

4) Pääste tehnika (Väike-Maarja PK);

5) Tuli minu sõber või vaenlane;

6) Päästevesti ja ohutusvesti õpituba;

7) Viskeliini meisterdamise töötuba;

7) Hädasolija abistamine/käitumine rannas

8) 112;

9) Paadisõidu õpituba;

10)Mängud rannas/tervislik vahepala.

1. Veeohutuse, kanuu ja paadi sõidu õppepäev Porkuni Kooli nooremale kooliastmele 1-6 kl.  ja neile õpilastele, kes kanuumatkal ei osale 7-9 kl. Porkuni järve ääres. Sihtrühmaks 40 Porkuni kooli  õpilast vanus 7-18 a.
  2. Veeohutuse ja kanuumatka päev Porkuni Kooli vanemale kooliastmele 7-9 kl. Õpipäev viiakse läbi Põltsamaa jõel.   Sihtrühmaks 24 õpilast ja 12 kooli töötajat.
  3. Porkuni kooli 36 suvelaagri last külastab Tallinnas Lennusadamat. Meremuuseumis õppimine kasvatab lisaks uutele teadmistele merest, ajaloost ja tehnikast ka uudishimu ja avatust, parandab enesejuhtimist ja vastutustunnet, arendab loovust, probleemilahendamise oskuseid, suhtlus- ja koostööoskuseid ning kriitilist mõtlemist.

Meretaksoga sõit Lennusadamast-Vana sadamasse-Piritale koos lahe tuuriga.

Osaleb 36 õpilast ja 12 täiskasvanut.

1. „Meri palju jõudu annab, meri suured laevad kannab“ Porkuni kooli suvelaagris osalevad lapsed õpivad ohutut käitumist merel olles. Päästevahendid ja enesepäästevõtted  ohuolukorras merel. Viie tunnine merereis koos koolitusega laeval.
  2. Suur plakatite joonistamis või meisterdamis võistlus „Minu ehedad elamused“  või  „Mida kasulikku õppisin Lennusadamast või laevareisilt”.
  3. Ujumistunnid järves Porkuni suvelaagris.  36 õpilast kolm korda nädalas.  Suurtematele lastele snorgeldamise algkoolitus.
  4. Veeohutusstendi värskendamine Porkuni järve ääres. Sooviksime veeohutusstendile asukoha tuvastamise numbrit.

Porkuni järve ääres on kolm stendi ja kõik kolm tuleks varustada asukoha tuvastus numbriga. Samuti vajab stend uuesti katmist niiskuskindla tõkkega.

Projekti olulisemad tegevused on:

Töötoad on järgmised:

1) Tulekustuti töötuba;

2) Tulekahju areng (film, loeng);

3) Suitsuanduri ja vingugaasianduri töötuba;

4) Pääste tehnika (Väike-Maarja PK);

5) Tuli minu sõber või vaenlane;

6) Päästevesti ja ohutusvesti õpituba;

7) Viskeliini meisterdamise töötuba;

7) Hädasolija abistamine/käitumine rannas

8) 112;

9) Paadisõidu õpituba;

10)Mängud rannas/tervislik vahepala.

Meretaksoga sõit Lennusadamast-Vana sadamasse-Piritale koos lahe tuuriga.

Osaleb 36 õpilast ja 12 täiskasvanut.