Erasmus+ "Õpirändav Porkuni Kool õuesõppe ja vaimse tervise edendajana" 04. mai Triinu

Erasmus+ "Õpirändav Porkuni Kool õuesõppe ja vaimse tervise edendajana", Prantsusmaa. (28.04-05.05.2024)

Koolitus "Art as Therapy: Self-Expression and Special Needs in Art Education".

Õpirändes osalejad: Triinu, Ruth, Liivi, Heleri, Margit ja Age

7. päev, 05.05.2024

Seitsmes päev Prantsusmaal - hommik algas kahetunnise ekskursiooniga. Giid näitas ja tutvustas turul kohalikku toitu, mida saime ka maitsta. Sellega ühtlasi lõppes ka meie põnev koolitus ja saime kätte oma tunnistused. Oleme siiralt tänulikud võimaluse eest sellisel viisil õppida - oleme tänulikud uute teadmiste, uute tutvuste ning kõikide muude reisimisega seotud kogemuste eest! Oleme tänulikud, et saame sel viisil õppida oma kolleege lähemalt tundma õppida!

Aitäh, Katrin, aitäh Erasmus+!

Homme alustame koduteed ja õhtuks oleme juba kodumaal tagasi!

6. päev, 04.05.2024

Kuues päev Prantsusmaal - õppimisest puhkepäev. Tegime juba nädala alguses plaani, et reedel, kui õppima ei pea, siis külastame Monaco Vürstiriiki. Mõeldud, tehtud. Nautisime Monaco kultuuri - külastasime okeanograafiamuuseumit ja uudistasime kaugusest Monaco printsi paleed. Nautisime päikeselist ilma, kohalikku toitu ja jooki. Tulime toime rongisõiduga, mis oli kogemus omaette ja vallutasime mägesid Monacos. Oli väga aktiivne puhkepäev

Homme toimub meie koolituse viimane osa - kultuurirännak vol2 - kohaliku turu külastus koos giidiga ning peale seda saame öelda, et oleme koolituse edukalt läbinud

5. päev, 03.05.2024

Reedene päev oli õppimisest vaba päev. Aega kasutati targalt ning külastati Monacot Vürstiriiki- käidi okeanograafiamuuseumis, uudistati kaugusest Monaco printsi paleed, nauditi päikeselist ilma ning kohalikku toitu ja jooki. Oli väga kultuurne ja aktiivne puhkepäev.

4. päev, 02.05.2024

Neljanda õppepäeva esimene teema oli tagasiside. Teiseks teemaks mindfulness - teadlik tegevus, et aju saaks puhata Õpiti erinevaid viise, kuidas seda teha. Lisaks testiti aju, kirjutades oma nime kasutades seda kätt, millega muidu ei kirjuta

Pealelõunat kõnniti 6,2 kilomeetrit ja külastati Musée Matisse munitsipaalmuuseumit, mis on pühendatud prantsuse maalikunstniku Henri Matisse'i loomingule ja Musée d'Archéologie de Nice/Cimiez arheoloogiamuuseumi.

3. päev, 01.05.2024

Kolmas täispikk õppimise päev oli täis praktilisi tegevusi- grupitööd, keskendumisprillide valmistamine ning puslekunst (Jigsaw art). Päeva lõpetuseks kuulati oma Iirimaa, Poola ning Albaania kolleegide esitlusi nendest endist, tööst ja kodumaast.

2. päev, 30.04.2024

Päev täis kunstiteraapiat- natuke teooriat ning seejärel juba praktika Joonistati koostöös grupiti portreesid. Seejärel kujutleti ja joonistati aju ning lõpuks värviti see, mõeldes selle ehitusele. Portreedest sai klassi kena näituse. Koolituspäev lõppes kolmetunnise kultuurse ekskursiooniga giidi abil.

1. päev, 29.04.2024

Esimene päev oli sissejuhatav päev. Tutvuti kaasõpilastega ning tutvustati neile Porkuni Kooli. Ka meiepoolt armastatud kiluleiba julgeti proovida

Start ja saabumine, 28.04.2024

Prantsusmaa õpirändurite esimene päev- kohale jõudmine. Kallis Ants viis meid kella viieks hommikul Tallinna, sealt edasi lendasime Stockholmi ja siis maandusime juba oma sihtkohas. Lennud kulgesid viperusteta ning pagasi said ka kõik ilusti kätte. Ühistranspordiga saime ka kenasti hakkama ja hotelli jõudsime kohale Päeval tegime linnaga natuke tutvust ja otsisime süüa.

Koolitus "Art as Therapy: Self-Expression and Special Needs in Art Education".

Õpirändes osalejad: Triinu, Ruth, Liivi, Heleri, Margit ja Age

7. päev, 05.05.2024

Aitäh, Katrin, aitäh Erasmus+!

Homme alustame koduteed ja õhtuks oleme juba kodumaal tagasi!

6. päev, 04.05.2024

5. päev, 03.05.2024