Erasmuse+ "Porkuni Kool õuesõppe ja vaimse tervise edendajana" Portugalis 09. oktoober Katrin

08. okt.-l sõitis grupp kolleege nädalaks Portugali, et osaleda ERASMUS+ projektis " Õpirändav Porkuni Kool õuesõppe ja vaimse tervise edendajana". Osalemas on Katrin, Inga, Terje K, Evelyn H, Kaja L ja Marika U

• 5. päev
Viimane õuesõppe koolituse päev algas traditsioonilise hommikuringiga. Seejärel külastasime Pisao loodusparki, kus viisime läbi erinevaid õuesõppemänge ning analüüsisime tegevuste tulemusi, kasutades eelnevatel päevadel saadud teadmisi. Ennelõunal tegime ka individuaalset eneseanalüüsi – tuli leida kolm õpetlikku märksõna eelmise päeva tegevustest ning see tuli teistele esitada.
Peale lõunat saime kõik minna individuaalsele kahekilomeetrilisele rännakule mägedest alla ookeani poole. Saime ülesandeks vaadata enda sisse, mõelda õpitud teadmistele ja otsida vastuseid küsimustele, mille olime nädala alguses iseendile esitanud.
Päeva lõpus saime pidulikult kätte oma tunnistused. Hilisõhtu veetsime Cascaisi linnas.
  • 4. päev

Tänase päeva märksõnad olid:Trust, Responsibility, Preparation, Red Line, Flexibility, Team Work, Human - Feeling.Lisaks toimusid mängud gruppides, saime ise mänge läbi viia ja juhtida. Õhtul tutvustasime kõik oma koole, üritus toimus õdusas vestlusringis.

Meie kursusejuhendaja on andnud välja raamatu "Games in nature", mille me endile ostsime.

• 3. päev

Õuesõppe kohaselt möödus ka tänane päev looduses. Õppetegevus toimus Parque da Pena pargis ja lossi ümbruses. Töö toimus gruppides, pidime kasutama saadud teadmisi, olema loovad ja koostöövalmis. Töötasime kõik erinevates gruppides saades mitmekülgseid kogemusi ja ideid mida tuli teistega jagada. Õhtuhakul saime pisut vaba aega, et tutvuda Sintra vanalinnaga.

• 2.  päev

Päeva alustasime hommikujoogaga päikesetõusul. Õppetöö toimus erinevatel maastikel, "õppeklassides". Viimasena toimus jalgsimatk Euroopa läänepoolsemasse tippu Cabo da Roca.

• 1. päev

Jõudsime Lissabonist Cascaisse. Meid tervitasid väga kogenud koolitajad Petra ja Ducan, kes on andnud oma teadmisi edasi juba üle 4000-le õppijale üle terve Euroopa.

Märksõnad, mis täna kõige tähtsamad oli, on grupi tähelepanu ja juhi vastutus, sest grupijuht on vastutav oma inimeste, nende aja ja selle eest, kuidas nad end seal koos tunnevad.

Käisime looduskaitse alal, õppisime mänge ja teadvustasime, et õppija tähelepanu on maksimaalselt 11min korraga - siis peab keskkond muutuma, et uuesti tähelepanu aktiveerida.

Õhtul oli rahvaste ja maade tutvustamine. Meie grupis on 22 õppijat, kokku kuuest riigist - Slovakkia, Sloveenia, Luksemburg, Belgia ja Tšehhi (ning meie ka).

Ilm on ka kohalike jaoks ebatavaliselt soe ja ilus, +30C.

• 5. päev
  • 4. päev

• 3. päev

• 2.  päev

• 1. päev

Ilm on ka kohalike jaoks ebatavaliselt soe ja ilus, +30C.