Uudised

Eriolümpia Talimängud 06. märts Evelyn

5.-6. märtsil 2024 toimusid Otepääl kahepäevased Eriolümpia murdmaasuusatamise võistlused. Võistlustel osales 140 eriolümpia sportlast üle Eesti, lisaks Läti ja Leedu Eriolümpia koondised.

1. päev: Enne avamist toimus  tõrvikujooks koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga. Meie kooli õpilane Angela jooksis Eriolümpia lipuga suusastaadionile ja sai võistluste lippu heisata. Avamisel said sõna Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Madli Purge ning Tehvandi Spordikeskuse tegevjuht, endine tippsuusataja Jaak Mae.

Pärast avamist tutvusime võistlusradadega, tegime sooja ja ergutasime kaasvõistlejaid. Esimesel päeval toimusid eelvõistlused. Nende järgi paigutati võistlejad tugevusgruppidesse ehk divisionidesse.

Martti, Angela ja Merlin võistlesid 1km., Moisei 2km., Kert ja Andreas valisid endale 3km pikkuse distantsi. Võistlusrada oli lihtne, mägesid polnud kuid rada oli pehme ja libisemine ei olnud väga hea.

Pärast võistlusi saime puhata Pühajärve SPAs, seal sõime, meisterdasime, käisime ujumas ja saunas, tantsisime diskol ja suhtlesime sõpradega.

2. päev algas 4x500m teatesuusatamisega. Martti, Kert, Andreas ja Moisei sõitsid nii hästi, et edestasime kõiki Eesti Eriolümpia koole ja asutusi. Saavutasime Läti ja Leedu Eriolümpia koondise järel III koha. Kusjuures Leedu võistkonnale kaotasime ainult 3 sekundit. Olen nii uhke poiste poolt tehtud sõidu üle!

Pärast teatevõistlusi hakkasid 100m, 500m, 1, 2 ja 3km võistlused. Meie õpilased said ainult häid kohti. Angela (1km), Moisei (2 km) ja Kert (3 km) saavutasid I koha, Martti (1km) ja Andreas (3km) said II koha, Merlin (1km) tuli omas grupis III ks.

Võistlustel osalesid ka meie kooli endised õpilased Mathias, Siim, Kaido ja Raul. Tore on näha, et ka pärast kooli lõpetamist tehakse trenni edasi ja osaletakse võistlustel.

Vastavalt reeglitele loositakse 16+ vanuserühmade divisjonide võitjate vahel sportlased, kes Eestit  esindavad Itaalias 2025 toimuvatel Talimängudel. Avalik loosimine toimub 14.03. Tartus. Hoiame omadele pöialt!!!