Keskkonnake Porkuni Koolis 12. september Marika

12. septembril käis Porkuni Koolis külas KESKKONNAKE! Porkuni Kooli õpilased said värskendada oma teadmisi prügist ja prügi sorteerimisest!

Anna pakendile uus elu!

Kõik jäätmed ei ole prügi! Õige keskkonnasõber teab, et loodushoid algab sorteerimisest!   Taaskasutusmärgiga pakenditest saab teha palju uusi tooteid ja säästa loodust. Hooli keskkonnast ja sorteeri pakendeid. Head eeskuju märgatakse.

5-sõrme reegel

Taaskasutuseks sobivad puhtad ja kuivad pakendid, millel on peal taaskasutusmärk. Muidugi võiksid eraldi korjata ka biolagunevad jäätmed, kuid alustuseks piisab, kui toimid 5-sõrme reegli alusel järgmiselt:

1) Tavajäätmed

2) Pandimärgiga pakendid

3) Segapakendid

4) Klaaspakendid

5) Papp- ja paber

NB! Kui Sinu kodukohas ei ole eraldi kõiki  värvilisi taaskasutuskonteinereid, siis vii oma pakendid kollasesse taaskasutuskonteinerisse. Segapakendid sorteeritakse sel juhul edasiselt eraldi jäätmejaamas.

Anna pakendile uus elu!

5-sõrme reegel