Uudised

Küllikese ja Virge kl õpilased Tartu AHHAA keskuses teadusega tutvust tegemas 09. aprill Küllike


Oli põnev ja saginat täis päev. Tartu AHHAA teaduspäevale oli tulnud väga palju huvilisi.

Teaduse sisemine pool on väljast vaatajatele nagu istuks väike laps suurel toolil suure laua taga ja jooks suurest tassist suurt jooki, ühesõnaga palju jääb arusaamatuks, aga põnev on ikkagi.

Meie õpilasi köitsid erinevad simulaatorid, kus sai oma autojuhtimisoskusi proovile panna. Äge oli kuukulgur, mille alusel plaanitakse õige pea saata kuule päris kulgur. Magnetiks olid päästeameti autod, kus sees oli kõik nagu päris, alates juhistest, mis juhtus, kus juhtus, kuhu sõita jne. Sai kuulata südametukseid, viibida hetke unistuste maailmas, vildakas toas ringi koperdadaJ, läbi peegli kõndida ja palju muud, igaüks valis endale meelepärase. Andreas sõitis isegi jalgrattaga köiel üle teaduskeskuse. Meeliköitev oli dinosauruste ala. Keha kinnitasime laste lemmikpaigas – Hesburgeris.

Täname Tartu AHHAA keskust vastuvõtu eest!

 

Oli põnev ja saginat täis päev. Tartu AHHAA teaduspäevale oli tulnud väga palju huvilisi.

Teaduse sisemine pool on väljast vaatajatele nagu istuks väike laps suurel toolil suure laua taga ja jooks suurest tassist suurt jooki, ühesõnaga palju jääb arusaamatuks, aga põnev on ikkagi.

Meie õpilasi köitsid erinevad simulaatorid, kus sai oma autojuhtimisoskusi proovile panna. Äge oli kuukulgur, mille alusel plaanitakse õige pea saata kuule päris kulgur. Magnetiks olid päästeameti autod, kus sees oli kõik nagu päris, alates juhistest, mis juhtus, kus juhtus, kuhu sõita jne. Sai kuulata südametukseid, viibida hetke unistuste maailmas, vildakas toas ringi koperdadaJ, läbi peegli kõndida ja palju muud, igaüks valis endale meelepärase. Andreas sõitis isegi jalgrattaga köiel üle teaduskeskuse. Meeliköitev oli dinosauruste ala. Keha kinnitasime laste lemmikpaigas – Hesburgeris.

Täname Tartu AHHAA keskust vastuvõtu eest!