Õuesõppenädal 18. september Korraldajad

Lähen õue ma

ühes sõbraga,

olgu pilv või päike,

õues koos on suur ja väike!

Õues õpin ikka rõõmuga,

hingan õhku suure sõõmuga.

Saan palju, palju targemks,

liigun rohkem, kasvab jaks.

Erasmus+ projekti 2023-2025 a „Õpirändav Porkuni  Kool õuesõppe ja vaimse tervise  edendajana“ raames viisime läbi õuesõppenädala 9.-13. septembril oma kooli õpilastele.

Nädal sai alguse esmaspäeval, mil toimus õuesõppenädala avamine. Kõlas koolijuhi Deili tervitus, jagati töötubade tunniplaane ja lustiti ühistes liikumismängudes. Päevale pani punkti pidulik mudaköögi avamine.

Teisipäevast neljapäevani toimetasid õpilased töötubades: meelteaed, kiviõu, matkasellid, lustakas sport, mänguline kunstiteraapia, kunstiteraapia „Avatud silmadega“ ja „Sügis õues“, sügisannid metsas.

Töötubade läbiviijad olid enamjaolt Erasmus+ projekti õpirännetel osalejad ning kasutati koolitustelt saadud teadmisi ja kogemusi.

Õuesõppenädal lõppes reedel Maailmakoristuspäevaga, kus kogu koolipere koristas Porkuni prügist puhtaks. Ühises lõpuringis sai iga klass kokkuvõtteks öelda, mida nad sellest nädalast kaasa võtsid ja õpitud/kogetud teadmistega sai täidetud ÕUESÕPPETARKUSTE PURK.

Lõpetuseks toimus lustakas piknik, kus maiustati õunakoogi ja õunamahlaga, mis valmisid samuti õuesõppenädala töötoas koostöös koolikokaga.

Täname teid, töötubade läbiviijad: Triinu U., Ruth, Mare, Geily, Triinu R., Grete, Terje T., Margit, Liivi G., Heleri, Evelyn H., Annely , Inga, Terje K., Age M., Kaja L., Marika., Mairi, Marit – tagasiside teie tööle on olnud ülipositiivne.

Lähen õue ma

ühes sõbraga,

olgu pilv või päike,

õues koos on suur ja väike!

Õues õpin ikka rõõmuga,

hingan õhku suure sõõmuga.

Saan palju, palju targemks,

liigun rohkem, kasvab jaks.