Päev täis põnevust 01. november Küllike, Monika

Küllikese ja Monika klassi õpilased külastasid  01.11.2023  Rakveres Politsei- ja Piirivalve Ametit ja Päästeametit, et tutvuda politseinike ja päästjate igapäevatööga. Meile näidati majas asuvaid tööruume ja -vahendeid, lasketiiru, arestimaja, politseibussi. Meil lubati katsuda ja selga proovida politseinike töövahendeid (püstol, kaitsekilp, kuulivest, kiiver, automaatrelv), avada lukustatud uksi ja näha ruume, kuhu viiakse korrarikkujaid. Saime teada, et selle töö tegijad peavad olema väga täpsed, hoolikad ja tugevad.

Põhjalikult räägiti politseikoera Jacki tööülesannetest ja demonstreeriti koera sõnakuulekust. Saime teada, et politseikoerad oskavad eesti keelt, nende eest ei tohi kunagi ära joosta ja võõrast koera ei tasu silitama minna. Siis suundusime Päästeametisse, kus tutvusime päästeameti autodega, nendes oleva varustusega ning nägime kuidas päästjad kiiresti teiselt korruselt esimesele jõuavad (libisevad mööda toru alla). Veel näidati, kus ja kuidas tööriideid hoitakse ning  õpetati, kuidas kiiresti riietuda. Saime teada, et päästjad peavad olema kiired, tugevad ja sportlikud. Nüüd teame, et politseinikud ja päästjad on sõbralikud ning nende poole võib alati murega pöörduda.

Aitäh piirkonnapolitseinik Anni Kruuse ja kõikidele ametnikele (kes meile maja tutvustasid ja tarkuseid jagasid), selle toreda ja tegusa päeva eest!