"Seenerallil“ 14. september Mairi

Kodunduse tunni raames rikastavad „seenemetsas“ oma teadmisi ja praktilisi oskusi meie III kooliastme ja lisaaasta õpilased. Enne minekut on põnevust ja küsimusi palju.  Kuidas me ära ei eksi?  Missuguseid seeni korjata? Mida me seentega teeme? Vastused. Metsa minnes märgistan raja lintidega. Hüüan kõva häälega ja kontrollin sõbra olemasolu. Korjan kollaseid seeni - no kukeseened. Korjan võiseeni, mis on ka kollased, aga  lõikekohale tekib valge piim. Seened lähevad puhastamisele, pannile ja purki. Lõpuks valmivad seentest pirukad.

Tänan bussijuht Antsu ja Triinut, kes teadis paremaid seenemetsasid. Suur tänu ka kasvatajatele, kes noortele metsa minekuks sobilikud riided aitasid valida.

Järgmisel aastal juba uus „seeneralli“!

Järgmisel aastal juba uus „seeneralli“!