RK 2022-2023

KOOSOLEKUTE PROTOKOLLID: Protokoll nr. 1 , Protokoll nr. 2, Protokoll nr. 3, Protokoll nr. 4

-----------------------------------------------------------------------------

Kolmapäeval, 19.04.23 kogunes Rohelise Kooli töörühm koosseisus Merlin, Aldo, Kadi-Liis, Kaire, Marika, Evelyn ja Piret

Kuna hooaja lõpp on lähedal, siis oli arutada päris palju teemasid.

1. Esmaspäeval anname Hooandjale märku, et alustame elektrilise jalgratta soetamiseks kampaaniat. Eeltöö on olnud igati tore ja koostöine.
  2. Kohe peale koolivaheaja lõppu, 3. mail korraldame koolis vanakraami turu. Idee on koolivaheajal üle vaadata kõik panipaigad ja ruumid ning pakkuda seismajäänud asju teistele klassidele/rühmadele.
  3. 4. mail toimub ”Teeme ära” talgupäev. Koristama läheme tavapäraselt kogu kooliperega ajavahemikus 9.30 – 11 Porkuni külas.
  4. 10. mail kell 13.40 tuleme töörühmaga taas kokku, et teha kokkuvõtteid talgutest ja panna paika plaan 2023/24 aasta eesmärkidest.
  5. 5.-6 .juunil toimub Tallinnas Rohelise Kooli konverents – tunnustusüritus. Keegi meie meeskonnast võiks minna, sest seal jagatakse välja ka Rohelise Kooli lipu edukatele taotlejatele lipud.
  6. 7. juunil koguneb Rohelise Kooli töörühm hooaja lõpetamiseks grillimajja ja teemeseal ühe vahva pikniku.
  7. Arutelu alla tuli ka üks idee, kuidas hakata mini õpilasfirmana tootma seemnepliiatseid. Jääge kuuldele, see idee vajab veel kasvamiseks aega.

-----------------------------------------------------------------------------

22. märtsil on ülemaailmne VEEPÄEV..

Veega seotud töölehed leiad adressilt:

-----------------------------------------------------------------------------

• 2. novembril toimus see ajalooline koosolek, kus viibisid koosolekul enamus liikmeid.

Arutamisele tuli taaskord päris mitmeid teemasid:

1. Taaskasutuslaat „Sõbralt sõbrale“ on üles pandud võimlasse. Kõik, kel on aega olnud, on saanud seda külastada ja sealt omale sobivaid asju võtta. Reedel, 4.11 võtame laada kokku ja paneme seniks ära, kuni kestab projektinädal. Peale seda võimalusel paneme laada uuesti üles.
  2. Hooldusklassid korraldavad neljapäeval, 17. novembril ülekoolilise töötubade päeva, kus näidatakse erinevaid taaskasutusnippe.
  3. Planeerime neljapäevaks, 17. novembri pealelõunaks Rakveresse sõidu päeva, mil saame üles panna taaskasutuskauplusesse Indika Kirbukas ühe boxitäie rõivad, et koguda raha loomade varjupaigale loomadele sööda ostmiseks. Marika helistab ja uurib, kas neile see päev sobib.
  4. Teeme alates 28. novembrist üleskutse kooliperele ja lapsevanematele annetada loomade toitu. See on samuti kingituseks Rakvere loomade varjupaigale.
  5. Otsustasime, et Rohelise Kooli töögrupi liikmed peavad ühe nädala (21.11 – 25.11.22) VEEPÄEVIKUT. See on meie väike pilootprojekt, et katsetada, kui keeruline on sellist päevikut pidada ja milliseid andmeid me sealt saame.

Koosolekul arutatu kirjutas üles Piret

• Kolmapäeval, 21. septembril 2022 kogunes Porkuni Kooli rohelise kooli töörühm koosseisus, mis eelmisel aastal kokku lepiti. Kuna päris mitmed liikmed on meie kooli juba lõpetanud, siis tuli uusi liikmeid värvata.

Arutelu tulemusel otsustati, et sel õppeaastal toimetavad keskkonnateemadega:

1. Õpilaste esindus (7 liiget): Andreas, Kert, Martti, Kadi-Liis, Sarra, Merlin ja Aldo
  2. Täiskasvanute esindus (5 liiget): Marika, Evelyn, Kaire, Annely ja Piret Tislar

Täiskasvanute koosseisu täiendamiseks korraldasime valimised ning kõige enam hääli saanud Annely kuulub nüüd koosseisu. Tere tulemast!

Esimesel koosviibimisel jõudsime ära täita ühiselt veebiküsimustiku ning otsustada järgmist:

1. Võiksime liituda ka Tervist Edendava Kooli liikumisega, kuna toit ja kõik sellega seotu on nagunii meile tähtis
  2. Võiksime liituda ühe kiusuennetusprogrammiga.
  3. Oleme nüüd valmis selleks, et taotleda õppeaasta lõpul Rohelise Kooli keskkonnamärgist „Roheline lipp“
  4. Kogukonna kaasamiseks paneme Porkuni küla stendidele üles kuulutuse, kus pakume külaelanikele võimalust tuua oma vanad patareid meie kooli patareide kogumiskasti.

Uue koosoleku ajaks planeerisime juba kolmapäeva, 28. septembri, sest selle õppeaasta tegevuskava tuleb veel omavahel läbi rääkida ja uue koosseisu koostööd harjutama asuda.

Tegusat rohelise mõtteviisiga aastat meile!

• Rohelise kooli välkkoosolek (protokoll nr. 2)

Aeg: 30. sept kell 14:30

Osalejad: Martti, Andreas, Kert, Egert, Merlin, Aldo, Kadi- Liis, Sarra, Evelin, Annely, Marika, Kaire, Piret.

Protokollija: Kaire

Päevakorras:

1. Muudatus koosseisus, mille aluseks on avaldus (lisa 1)
  2. Väljasõit Rakveresse 12. oktoobril kell 12:30

Arutati ja otsustati:

1. avaldus rahuldada ja sellest lähtuvalt asendada senine liige Andreas uue liikmega, kelleks sai Egert Kuus.
  2. täpsustati miks, millal  ja kuhu väljasõit toimub (loomade varjupaik, kasutatud riiete konteinerid ja Sõbralt sõbrale pood)