Mihklipäev Rakvere Linnakodaniku Muuseumis 29. september Oivi, Küllike

Kuulasime lugusid:

• kuidas leib vanasti lauale jõudis;
  • kuidas vilja külvati, lõigati ja kuivatati.

Lapsed said ise proovida kui suur töö oli teradest jahu jahvatamine.

Meie väikse, aga tubli perenaise Siiriliisi abiga sai leivataigen kerkima pandud. Ja oh imet, varsti oligi taigen valmis kakkude vormimiseks. Seni, kuni leib ahjus küpses, valmistasid lapsed 35% rõõsast koorest maitsvat võid. Purk käis käest-kätte ja igaüks loksutas seda seni, kuni käed väsisid. Seejärel oli mänguaeg mängumajakeses. Kui kuumad leivakesed ahjust välja tulid, istusime lauda. Soe leib värske võiga oli ülimaitsev.

Kooli tagasi jõudes sõime hilise lõunasöögi ja siis vaikse tunni ajal võttis uni laste üle võimust, kuna oli olnud huvitav ja muljeterohke õppepäev.

Täname Rakvere Linnakodaniku Muuseumi töötajat Angeelikat!

Oivi, Küllike ja Jaanika õpilastega

Kuulasime lugusid:

• kuidas leib vanasti lauale jõudis;
  • kuidas vilja külvati, lõigati ja kuivatati.

Lapsed said ise proovida kui suur töö oli teradest jahu jahvatamine.

Täname Rakvere Linnakodaniku Muuseumi töötajat Angeelikat!

Oivi, Küllike ja Jaanika õpilastega