Taimne Teisipäev 15. märts Kaire

Õpilaskoda kutsus 15. märtsil kella 12-ks kogu koolipere aatriumisse, et kuulutada üheskoos välja Taimne Teisipäev. Selle päeva eesmärgiks oli tervislike toitumisharjumuste ja keskkonnasõbralike koolilõunate toomine Porkuni Kooli.

Õpilaskoja liikmed esitlesid plakateid, milledest sai teada, kui palju kulub vett 1 kg toidu tootmiseks, mitu protsenti maailma põllumaast on kasutusel toidu tootmiseks ja et kaunviljad on suureks valguallikateks ning et süda armastab viit peotäit köögi- ja puuvilju iga päev.  Tutvuti erinevate juurviljadega ning neid sai ka maitsta.

Kõige lõpuks anti kooli kokale üle deklaratsioon, millele olid nõusoleku andnud enamus kooli töötajaid ja õpilasi.

Meie suurepärased kokad olid valmistanud imemaitsvaid taimseid toite, mida saime nautida kogu päeva. Alustades köögiviljaraguust kuni kartuli-läätse pudruni. AITÄH, KÕHT ON TÄIS!

Kaire

Kaire