EMAKEELEPÄEVA tähistamas 14. märts Küllike, Oivi

Kuna meie väikestele juntsidele on mõistetest arusaamine raske, siis sai seekord mindud emakeelepäeva olemust ja tähtsust uudistama Tamsalu kultuurikoldesse. Raamatukogutädid võtsid meid sõbralikult vastu, õppeklass ja keskkond olid kooliga võrreldes erinevad ja lastel huvitav ning lõbus.

Lapsed tõdesid, et emakeel – eesti keel on ilus ja huvitav, kuid  siiski samasugune nii väljaspool kooli kui ka koolis.

Lapsed said näidata oma teadmisi tähtede osas. Proovisid oma koostööoskust Punamütsikese puslega. Mõistatasid, mis on õige, mis vale ja kuidas eesti keele tähendus muutub kui muuta lauses ainult ühte tähte. Pinget pakkus mäng pesulõksudega. Tore oli mängunurk ja kommid maitsesid hästi.

Uudistasime ka värskelt remonditud kultuurimaja osa, lapsed nautisid laval olekut ja suurt kõrgendusega saali.

Täname Tamsalu raamatukogu töötajaid aitamast meie lastel paremini mõista meie kauni emakeele olemust.

Küllike ja Oivi

Küllike ja Oivi