Erasmus+KA2 projekt “Arthera” Porkuni Koolis 11. november Piret Tislar

Porkuni kooliperel olid Erasmus+ projekti “Arthera” raames külas väliskülalised viiest erinevast riigist – Türgist, Leedust, Itaaliast, Hispaaniast ja Horvaatiast. Kokku külalisi 32, nende hulgas 17 erilist õppijat ja 15 õpetajat. Lisaks kogu Porkuni koolipere.

Projektis olid kõikidel riikidel oma teema, meie teemaks oli tants ehk terve nädal tantsulisi tegevusi. Suur osa nädalast toimusid tegevused, kus said osaleda kõik koolipere liikmed. Näiteks esmaspäeva alustasime ühise hommikuringiga, õppisime tundma kõikide külalisriikide tantse, aga saime nautida ka Folie tsirkuseetendust. Tutvustasime külalistele mardipäeva traditsioone, korraldasime liikumisaktiivsuse päeva, mis lõppes liiga kiiresti.

Tartu linna külastuspäeval said külalised Vanemuises tutvuda lavataguste ruumidega ning osaleda Mare Tominga “Pähklipureja” lavaproovis. Ahhaa keskuses toimus töötuba, kus meisterdati õhupallist kitarri.

Nädala tippsündmuseks kujunes neljapäevane tantsupäev, kus Porkuni koolipere oli ettevalmistanud 15 eriilmelist tantsu ja külalised pidid need ära arvama. Emotsioonid olid laes ja rõõmu jagus kõigile.

Nädal Porkunis oli “Arthera” projekti lõpetav nädal. Meie koolist said välisreisidel käia 16 õpilast, sh ükski õpilane ei kordunud. Projekti eestvedajad on Porkuni Kooli sotsiaalpedagoog Tuuli Lindre ja õppejuht Urve Karp. Tantsud valmistas ette ja õpetas selgeks meie rütmikaõpetaja Kaire Kaljuvee, kes esimesel pildil tantsib sambat Hispaania õpetaja Alvaroga.

Emotsioone ja eredaid hetki saab jälgida Porkuni Kooli FB lehelt.

Heade soovidega,

Piret Tislar

Emotsioone ja eredaid hetki saab jälgida Porkuni Kooli FB lehelt.

Heade soovidega,

Piret Tislar