Koerakasvatuses 06. oktoober Egon, Agnes

Koduloomade nädalateemale kohaselt käisid 6. oktoobril õpetaja Virge ja Agnese klassid Nõmme külas asuvas koerakasvatuses Kennel Agelinde. Seal tegeletakse Tiibeti Mastifi tõugu koerte pidamise ja aretamisega. Koerte igapäeva eluolu ja toimetusi tutvustas õpilastele peremees Martin Lätt. Saime teada, et  antud tõug on pärit Tiibetist ja sealsed kohalikud hõimud kasutasid koeri lambakarjade kaitsmisel huntide ja leopardide eest. Koerad on suured, kuni 80cm kõrgused ja võivad kaaluda kuni 90kg. Nad ei söö poes müügil olevaid krõbinaid vaid spetsiaalset koeratoitu ja lisaks veel muna, kohupiima ja liha. Lisaks toitmisele ning tervise eest hoolitsemisele tuleb koertele ka palju aega ja armastust pühendada. Neid tuleb koolitada ja õpetada, et siis näitustel võistlemas käia. Kennel Agelinde koertel on väga palju näitusemedaleid erinevates kategooriates. Hetkel elab kasvatuses 18 isendit, kuid laste juurde paitamisele lubati vaid väljavalitud. Päev oli vahva ja õpetlik!

Piltidel poseerib Agelinde Blossom.

Aitäh Kennel Agelinde ja Martin Lätt!

Agnes, Virge, Egon ja Galja

Päev oli vahva ja õpetlik!

Piltidel poseerib Agelinde Blossom.

Aitäh Kennel Agelinde ja Martin Lätt!

Agnes, Virge, Egon ja Galja