Müstiline hommikupoolik Rakvere Võlulossis 08. detsember Küllike, Oivi

08.12 hommikul istusid Küllikese klassi ja Oivi rühma lapsed üheskoos kooli juures bussi ja sõitsid Rakvere Linnuse Võlulossi.

Lossiväravas tervitas meid päkapikk Tauno, kes osutus kõikide päkapikkude ülemuseks, kes lastele susside sisse maiustusi jm põnevat toovad. Ta juhatas meid linnuse hoovi, kus päeva avamise puhul kõlas võimas kahuripauk.

Siis juhatas Luulepäkapikk meid luulekambrisse, kus saime põneva ülesande, panna kokku üks naljakas luuletus ette antud sõnadest.

Järgnes muinasjutukamber, kus ootas meid muinasjutuvestja ja esialgu magav Okasroosike. Kuulasime jõulumuusika saatel muinasjuttu imekaunist Okasroosikesest ja jutu lõppedes äratasime ta unest võluväega õhusuudlusega.

Käes oli aeg endal midagi materiaalset võluda, seda saime teha võlukambris ja võlusime nimelt lihtsast savist - kulda. Panime kulla taskutesse ja suundusime Piparkoogikambrisse. Tegime tutvust imeliselt lõhnavate maitseainetega, mida piparkookide tegemiseks kasutatakse ning kuulasime, kuidas keskajal piparkooke valmistati. Piparkoogipäkapikk kostitas meid kenasti glasuuritud piparkookidega.

Nüüd kohtusime uuesti päkapikk Taunoga, kes rääkis meile naljakaid lugusid pahast päkapikk Grinchist ja härjapõlvlastest, kes käivad laste susside seest päkapikkude toodud komme näppamas ja õpetas, kuidas neid igaveseks eemale peletada.

Jõime linnuse siseõues sooja piparmünditeed ja lõpuks kohtusime jõuluvanaga, kellele tegime koos pai ja kes seejärel andis lastele kingitused.

Kuulsime palju õpetlikku päkapikkude elust ja tutvusime osaga linnusest. Jõulumeeleolu muutus aina tugevamaks ja pea need pühad käes ongi.

Tänud Rakvere Linnuse toredale jõulumeeskonnale!

Oivi ja Küllike

Tänud Rakvere Linnuse toredale jõulumeeskonnale!

Oivi ja Küllike