Rahvusvaheline VEEPÄEV Porkuni Koolis 21. märts 2023 21. märts Marika, Evelyn

Rahvusvahelist VEEPÄEVA tähistasime sel aastal  Porkuni Koolis teisipäeval 21. märtsil. Ürituse korraldas kooli Roheline töörühm. Päev algas kogunemisega multimeedia saalis kus õpetaja Marika tegi lühi ülevaate vee kasulikkusest ja vee vajalikkusest. Rohelise töörühma õpilased täitsid eelnevalt veepäevikut, et teha kindlaks kui palju üks õpilane viie päeva jooksul vett kasutab. Selgus, et üks õpilane tarbib 5 päeva jooksul umbes 350 liitrit vett ehk 35 ämbrit. Mõõdetavad tegevused olid: vee joomine, hambapesu, wc käimine, kätepesu, dušši all või vannis käimine. Õppekogunemise lõpus vaatasime ka kahte õppefilmi: ”Kuhu lähed, Tilgu” ja ”Jänku Juss käib Ülemiste veepuhastusjaamas”.  Peale õppekogunemist toimus kooli ühinematk  Porkuni järve äärde Kaie- ja Külmallikale. Käisime ja vaatasime kas allikad juba töötavad. Õpilased said maitsta ka puhast allikavett. Oli jälle üks tore ja õpetlik päev.

Roheline töörühm tänab kõiki osalejaid!

Roheline töörühm tänab kõiki osalejaid!