Ülikoolilinnas on alati põnev 20. oktoober Küllike, Oivi

20.10.22  käisime Tartus Teatri Kodus vaatamas vahvat lavastust „Sööbik ja Pisik“. Kuigi meie lapsed on hoolsad oma hammaste eest hoolitsemisel, oli etendus vägagi õpetlik.

Teatri Kodu keldrikorrusel oli vahva teatrinukkude näitus. Tuttavatest tegelastest tundsid lapsed ära Buratiino ja Hunt Kriimsilma. Soovijad said proovida, mis tunne on olla dinosauruse muna sees. Tehti proovi, kuidas saab käpiknuku teatris esineda.

Pärast etendust jalutasime paar maja edasi ja jõudsime mänguasjamuuseumisse. Sealne mängutuba on iga väikese inimese unistuste maailm. Olemas on kõik – nukunurk, piraadilaev, poelett, mänguraudtee jne. Isegi tüdrukud olid usinad suurte puust autode ja bussidega sõitmas. Oli võimalus ka meisterdada karu – hampelmanni. Kõige lõpuks saime uudistada uhket elektriraudteed Tartu linna maketil, kus korraga sõitis rööbastel koguni kolm rongi.

Muuseumist lahkudes tegime lühikese jalutuskäigu linnas, kuni jõudsime Emajõe äärde parklasse oma bussi juurde. Sügiseses pargis Emajõe kaldal kosutasime kaasavõetud pirukatega keha ja oligi aeg koduteele asuda.

Ühte päeva mahtus palju põnevat ja ühtlasi õpetlikku.

Täname hästi korda läinud päeva eest Tartu Teatri Kodu, muidugi meie bussijuht Ants`u ja erilised tänud Tartu Mänguasjamuuseumi töötajale – giidile ja mängutoa töötajale!

Oivi, Küllike ja Jaanika õpilastega

Ühte päeva mahtus palju põnevat ja ühtlasi õpetlikku.

Oivi, Küllike ja Jaanika õpilastega