Tõeliselt kaunis sügispäev Tallinna botaanikaaias 29. september Kaire

29. septembril oli võimalus külastada Tallinna botaanikaaeda KIK programmi raames.

Oli väga põnev ja õpetlik päev. Ringkäik sai tehtud koos väga toreda ja emotsionaalse giidiga, kes näitas meile mitmeid eksootilisi taimi ja nende vilju, millest osasid saime ka oma käega katsuda.

Saime teada, et vihmametsad on meie maakera kopsud ja et botaanikaaia maad asuvad Pirita jõe ürgorus. Samuti seda, et Tallinna Botaanikaaia põhieesmärgiks on uurida, kaitsta ja tutvustada taimeriigi mitmekesisust.

Nägime Vahemere igihaljaste metsade ja vihmametsade lopsakat taimestikku, Ameerika ja Aafrika kõrbetaimi ning väga omapäraseid taimi, mis kasvavad Austraalias ja Uus- Meremaal.

Siin ka mõned huvitavad nimed nagu ahviredel, kruvipuu, õnnepõõsas. Ühele taime õiele panid lapsed ise nime- „elevandi kõrv“, sest see meenutas seda väga.

Eraldi sai vaadata ka kodumaiste sügisandide näitust „Sügis toidulaual“.

Oli väga meeleolukas päev!

Kaire ja Renneli

Eraldi sai vaadata ka kodumaiste sügisandide näitust „Sügis toidulaual“.

Oli väga meeleolukas päev!

Kaire ja Renneli