2020-2021

https://www.miksike.ee/documents/main/referaadid/image1419.gifAUGUST

Poeks päike pisut pilvesse,
siis poleks ehk nii palav!
Kuid liiv on ikka tulikuum
ja nüüd ei aita miski muu-
sa sulista kui kala

                          /J. Kaidla/

 15. august 2020 15:00 – 15:30

XII ERIVAJADUSTEGA  INIMESTE LAULU-JA TANTSUPIDU

Sel aastal kutsume kõiki erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeost osa saama video vahendusel! Kavas on meie lemmiklaulud, esinevad ansambel Kratt ja tantsurühmad Silver Wheels ning KõKu.

Laupäeval kell 15.00 algab ülekanne Delfi TVs, mille saatel saavad kõik soovijad enda kodudes laulda ja tantsida!

***Enne kooli algust toimub sportlikele kolleegidele jalgrattamatk Peipsi ääres

ning 2- päevane  ergutuskoolitus  Moostes – teemaks meeskonnatöö+ väärtused.

27. august – õppenõukogu nr.1

1. 20/21 õa üldtööplaani kinnitamine.
2. IÕP koostamise algatamine 2020/2021 õppeaastal; kõneravigruppide kinnitamine.
3. Pikendatud õppeajal jätkamine-lastevanemate avalduste läbiarutamine.

***Uued töötajad – muusikaterapeudina alustab Malle Kuusik ning tagasitee Porkunisse leidis klassiõpetaja Agnes Leemets.

Gertu Jurtom jätkab pedagoogilist tegevust Väike-Maarjas.

Täitmata ametikohad on endiselt  füsioterapeut 0,7 ak ja massöör 0,3 ak.

28.august 2020 – saabub leinasõnum.

Leo Nirgi – endine Porkuni kooli töötaja, abikaasa, isa, mõnus kolleeg –

Su kodu on nüüd seal,

kus Linnutee.

See helendav rada,

see tähine tee… R.I.P.

KOROONA-SAAGA JÄTKUB

28.september-  Porkuni Kooli kriisikomisjon koostab   järgneva plaani:

Õppeaasta algab  võimalikult tavapäraselt. Jälgime Terviseameti ja teadlaste prognoose ning oleme teadlikud, et olukord võib nakkusohu kasvades kiirelt muutuda.

*Koolitöö- ja tegevused korraldatakse selliselt, et kontaktid inimeste vahel oleks võimalikult vähesed.

*Kooli võivad tulla terved õpilased ja koolitöötajad. Hingamisteede haiguste sümptomite esinemisel, s.t. köha, nohu, palavik, kraapimistunne kurgus, üldine nõrkus- ja väsimustunne, peab jääma koju ja õppetöö korraldatakse ümber.

*Lastevanemate ja võõraste sisenemine kooli hoonesse toimub eelneval kokkuleppel koolitöötajaga.

*Käte desinfitseerimise vahendid ja kaitsemaskid on olemas peasissekäigu juures. Samuti on käte pesemise ja desinfitseerimise võimalus kõigis õppe- ja kasvatusruumides.

*Peame väga oluliseks hügieeninõuetest kinnipidamist ja peseme tihti käsi.

*Kooliruume tuulutatakse ja märgpuhastatakse regulaarselt.

*Söömine on korraldatud hajutatult.

*Vahetunnid toimuvad igal võimalusel õues.

*Üritusi korraldades kaalume hoolikalt nende vajalikkust. Need toimuvad reeglina hajutatult ja väiksemates gruppides.

*Palume lapsevanemal teavitada klassijuhatajat koheselt lapse ja tema lähikontaktsete haigestumisest koroonaviirusesse. Klassijuhataja teavitab koolijuhti, kes teeb järgmised otsused koostöös koolipidaja ja Terviseameti piirkondliku juhiga.

*Õpilase haigestumisest informeeritakse tema vanemaid ja vanem korraldab lapse kojuviimise samal päeval.

31. august – ESIMENE KOOLIPÄEV aktuse ja väikese kontserdiga.

Pärast pikka-pikka koolist eemalolekut saime taas kokku! Traditsiooniline kooliaasta algab ikka aktusega, nii ka meie koolis – paljudele mitmendat korda, mõnedele esimest korda. Pärast direktori avasõna ja lühikest kontserti tervitati uusi õpilasi ja töötajaid. Seejärel kõlas esimene koolikell, mis kutsus lapsed klassidesse ja nende vanemad üldkoosolekule.

Direktor:

Ilusat algavat kooliaastat ja toredat tarkuseaastat! Uued teadmised ja oskused, kogemused ja arusaamad, katsetused ja avastused täidavad peagi meie õpilaste ning õpetajate tunde ja päevi. Uusi tarkusi jagub ka nende lähedastele ning hariduse valdkonnas töötavatele eestimaalastele. Soovin südamest igaks hetkeks uudishimu, nutikust ja hoolivust, et algaval tarkuseaastal jõuaksime me kõik koos aina edasi.

***Traditsiooniline MEŠ VARAM Lätis jääb ära – koroonaviiruse levik suurenenud!

September

04.september - Evelyn ja Agnes on organiseerinud  kogu kooliperele väljasõidu Emumäele – teemaks „Seiklused Emumäel!“

Matk „Reipalt koolipinki“ käib Porkuni koolis iga õppeaasta alguse juurde. Käesoleval aastal külastasime Emumäge, kus lisaks kaunite vaadetega matkarajale oli võimalus end proovile panna kahel erineva raskusastmega madalseiklusrajal. Julgematel avanes võimalus varasügisesi metsi imetleda kõrgest Emumäe vaatetornist.

08. september - kanuumatk "Veeohutus Porkuni moodi" – meenutused

Käisin Valgejõel kanuuga sõitmas ning matkasin looduses. Enne olin kanuus Elisaga hiljem Mathiasega. Matkal olin koos kolme klassiga. Tiiu klass, Kaidi klass ning Virge klass. Kanuumatkal nägin parte, kive, tormiga langenuid puid ning teisi kanuutajaid.

Matkal sõin mustikaid ja pohli, nägin seeni ja matkakaaslasi.

Kanuus anti mulle minu arvates kõige raskem töö ehk JUHTIMINE.

Matkal ei olnud midagi rasket. Kanuumatkal juhtus see, et jäime kinni kivi otsa ja saime vihma kaela. Matkal erilist ei juhtunud midagi välja arvatud see, et pidin ninali kukkuma. KAAREL

Käisime kanuumatkal Valgejõel. Mina oli kanuus koos Kaarliga. Algul oli meil suur hirm, et äkki kukume kanuuga ümber. Esimene sõit läks kehvasti, sest koguaeg olime kuskil kinni. Pärast vahetasime Mathiasega kohad ära. Mulle meeldis kõige rohkem „Hääde mõtete maja“, mängisime kaarte ja tegime magamistoas nalja. Söök oli ka hea. Kanuumatkal sadas padukat. Käisime saunas ka. Mina ja Elise viskasime 12 leili ja olime viimased tüdrukud, kes lahkusid saunast. ELISA

Mina käisin sõitmas Valgejõe peal kanuuga. See oli ülilahe. Meie kanuus olid mina, Kristiina ja Kevin. Sõit läks suhteliselt raskelt. Kuid saime hakkama. Kui tuli peatus, siis hakkas natukene külm. Saime süüa ja kõik oli hästi. Kui me ööbimiskohta jõudsime, olime kõik läbimärjad. Maja nimi oli „Hääde mõtete maja“.  Õhtusöögiks oli kartulipuder, viinerid ja salat. Õhtul mängisime veel kaua mänge ja käisime saunas. Mina, Carmen ja Angela olime saunas aga Carmen ja Angela läksid välja. Mina ja Elisa olime saunas kõige kauem, viskasime 12 korda leili. Siis mängisime lauamänge ja olime telefonides, sest und ei olnud. Öösel oli palav ja halb magada. ELISE

Kui me kanuumatkal läksime, siis tundus alguses see väga pikk bussiga  sõit. Kui jõudsime kohale, siis räägiti meile, mida tuleb teha kanuus. Ja mõned said teada seda, et kanuus ei tohi olla püsti. Me nägime väga palju loodust ja kuulasime linnulaulu. Meie kanuu saatjaks oli Galja, kes esimest korda tuli kanuumatkale. Kui jõudsime lõppu, siis oli kõigil väga hea meel.  Siis tuli buss ja läksime puhkamiskohta.  Kui olime end majja ära jaotanud, siis hakati meile reeglitest rääkima. Kui reeglid oli ära  räägitud, siis läksime kõik oma tegevuste juurde. Kes puhkasid, kes mängisid kaarte ja kes niisama lebotasid madratsitel. Siis oli veel saunaõhtu.  Ja pärast sauna oli viktoriin- puude, järvede ja jõgede kohta. Kui see oli tehtud, siis hakkasime vaikselt oma magamiskohta minema.  Marika rääkis veel veeohutusest, mida tuleb teha, kui näed uppuvat inimest. Ja kuidas peab reageerima või kuidas peab aitama uppuvat inimest. KERT

09. september - Matka teine päev

Hommikul, kui olime  hambad ära pesnud, söönud, asjad pakkinud, sõitsime kohale, kus läksime matkale. Loodus oli ilus ja saime mustikaid süüa.  Mulle meeldis loodus, kosed ja giidi jutt. Nägin palju puid, samblaid. Ilm oli ilus, vihma ei sadanud.ELISA

Hommikul kui üles tõusime, läksime alla putru sööma. Siis pakkisime mõned söögiasjad kaasa, et ikka matkal süüa saaks. Ja matk algas. Sõitsime  bussiga RMK rajale. Seal oli siis giid, kes tutvustas meile rada. Matkarajal nägime Valgejõge. Siis läksime metsa, kus saime süüa pohli ja mustikaid. Need olid ülimaitsvad.  Siis tegime lõun pausi, kus me saime süüa ja juua. Ja siis kõndisime veel, kuni jõudsime bussi.

Bussis saime telekat vaadata ja magada. Kadrinas läks maha Tarmo, kes samuti oli matkal kaasas.  Kui me kooli jõudsime, olin ma väga väsinud. ELISE

Küllikese klass - Kõige väiksemate koolijütside sünnipäeva päev Rakveres

Alustuseks valisid sünnipäevalapsed Markus ja Dmitri endale ise ühes väga toredas poes klassi poolt kingituse. Poemüüja kinkis igale lapsele lisaks veel õhupallid ja kommi. Edasi õppisime pisut liiklemist ja järgnes minipidu „Rohuaia“ kohvikus Lõpuks tegime tutvust Rakvere Linnusega. Lapsed said teada, mis on kõrge mäe otsas olevate müüride taga…

Veel üks hommikupoolik Rakveres

Reedel käisime Rakveres turul, kus uurisime, mida turul müüakse. Vestlesime müüjatega ja tegime sisseoste.

Järgmisena käisime Rakvere Vallimäel uues Vabaõhukeskuses. Uudistasime suurt vabaõhulava, vaateplatvormi, tuletorni ja väikest lava (vabaõhufoorumit).

Väikese lava keskel  püüdis pilku 3D hologramm, mis tervitas kõiki alanud kooliaasta puhul.

Selles kaunis paigas tähistasime piknikuga Agnese ja Steveni sünnipäeva.

Rakveres käisid Merlin, Terje ja Imbi oma klassi õpilastega.

15. september - Õppekäik Tallinna Tervishoiu Muuseumisse

Helge ja Virge klassid käisid 15. septembril tutvumas Tallinnas Tervishoiu Muuseumiga. Nägime väga palju põnevaid asju nt kui tugevad on meie juuksekarvad, saime katsuda, kui palju on meie kätes jõudu ja näha, millest koosneb meie keha. Saime proovile panna oma meeled - tunda erinevaid lõhnu, kuulata erinevate kõrgusega helisid, näha oma kaaslast seismas tagurpidi, pista käe seina sisse ja arvata, mis seal on? Veel nägime erinevate ajastute hambaarstitoole ja hambaarsti töövahendeid läbi aegade. Vaatamist ja uudistamist jätkus palju ja aeg lendas linnutiivul. Väike einestamine enne tagasisõitu bussis ja kodutee võis alata. Kuna viirused hiilivad tasahilju, siis jätsime linnapoed külastamata ja lipsasime läbi Kadrina poest, kus igaüks sai endale meelepärast osta ja peagi olimegi tagasi koolis!

Virge klass õpib õues - „Ohtlikud kurvid“ nähtavaks!

Tänane õuesõppetund „Liiklemine lähiümbruses“ õpetas meile, kuidas saame ise sõiduteede kurvid ohutumaks muuta. Ühiselt mõisteti, et kurviline tee on ohtlik nii jalakäijale kui autojuhile. Selleks, et kaugemale näha, oli vaja teeääred võsast puhastada. Samal ajal juhtusid tulema just enne ja ka pärast paar sõiduautot. Võrdlusmoment oli olemas – lapsed nägid autot juba kaugelt!  Ka autojuht märkas meid kohe ja võttis hoo vaiksemaks… Ja seda tänu puhastatud teepervele!

Tööpäev lõppes meil aga üllatuspiknikuga Andrease sünnipäeva tähistamiseks!

Tegime endile õpetliku ja vahva hommikupooliku!

Turvalist liiklemist kõigile!

Nädal koolis (14.-18.09)

*14.-18.09 – MAAILMAKORISTUSNÄDAL/PÄEV – LÖÖME KAASA!  

*Teisipäeval külastab õp. Helge oma klaasi õpilaste ja õp. Virge kl. poistega Tallinna Tervishoiu Muuseumi.

*Kolmapäeval matkavad õp. Tiiu noored Sinimägedes.

Samal päeval külastab õp. Signe õpilastega Kadrina raamatukogu.

*Neljapäeval uudistab  õp. Terje oma õpilastega Kadrioru Lossi ja Parki

ja õp. Kartin külastab lastega Tamsalu raamatukogu.

***Alates antud õppeaastast on infotunnid kogu kooliperele ühised – esmaspäeviti kell 09.00 ( kodusviibijad osalevad zoomi kaudu). Sisu protokollib Taive – üks näidis lugemiseks.

Infokoosolek 14.09.2020

1. Tuuli tutvustas Erasmus+ projekti (kolm täiskasvanut + kolm noort). Kui kõik on hästi, siis lepingu allkirjastamine toimub septembris.

2. Oktoobri vaheajaks palun kõikidel klassidel joonistada TIGU. Valitakse välja parimad tööd, mis hakkavad kaunistama nt. mõnd meenet vms. Lisaks valitakse nende seast välja järgmise aasta kalendrifoto.

3. Ministeeriumist: *saadeti juhend hädaolukorras tegutsemiseks. Meie kooli kriisikomisjon koguneb sellel nädal ning vaatab asjad üle; *koolidel paluti tähelepanu pöörata klassiekskursioonide vajalikkusele, s.h eriolümpiatel osalemisele. Hoolekogusse pole veel kandideerinud ühtegi lapsevanemat. Palve õpetajatele! Kui teate kedagi, kes on aktiive, palun pakkuda neile seda kohta.

 5. Rivo teatas, et hakkab reedel uusi arvuteid jagama. Kõik arvutid on kontopõhised. Kõik saavad oma kasutajatunnuse ja parooli.

6. Peeter Volkonski võttis uuesti ühendust. Meie koolist loeb teksti Noel Kallaste.

7. Riigikontroll alustas HTMi valitsemisala koolides raamatupidamise aastaaruande õigsuse ja tehingute seaduslikkuse auditiga.

8. Massaažitooli kasutamine. Tooli on üks ja kasutajaid palju, siis tuletame meelde, et igal töötajal on nädalas 2 aega ning „lastevabal“ ajal. Kasutada oma rätikut.

 9. Uutel inimestel on määratud mentorid. Mallel- Andra; Agnesel- Virge; Annelyl- Inge; Oivil-Kaja.

10. Tellisime koolile 10 visiiri. Kui vaja, tellime juurde.

11. Maskid asuvad parklapoolse ukse juures oleva zäp’i taga + garderoobi esimeses ülemises riiulis.

12. Tulemas on õpilaskoda, mida juhib Kaire. Õpilaskotta hakkab kuuluma kuus õpilast. Liikmed valitakse üheks õppeaastaks. Igal töötajal võimalik valida. Tulemas on link, kus igaüks saab anda oma hääle. Liikmed valivad enda seast ühe, kes kuulub kooli hoolekogusse.

 13. Virge pakkus välja, et õpilastele võiks olla ka üldkoosolek.

14. Maailmakoristuspäev. Urve poolt on saadetud tabel (Stuudiumis), kus igaüks sai märkida kus ja millal plaanivad koristada.

15. Urve- tuletan meelde täiendada ja parandada individuaalse õppekavade üldosa.

16. Urve osales eelmine reede eripedagoogide üldkogus. Raamatukokku tulemas kaks uut kogumikku eripedagoogikast.

17. Tänasest algab viiplemine, algus 13.45.

 Kokkuvõtte koostas Taive 14.09.2020

Moto kodulehelt

Iga minutiga, mis oled pahane, kaotad kuuskümmend se­kundit õnnest.  

/R. W. Emerson/

16. september – suured plaanid prügiga

 ***Prügi saab nüüd ladustada  E- korpuse otsas asuvasse nn kogumispunkti. Kogumine on vajalik selleks, et saaksime pärast koristusnädala lõppu teha kokkuvõtte, kui palju me prügi kokku kogusime

Ka vanematele läheb Stuudiumi ja FB kaudu info, kuidas meil sel nädalal koristamisega läks. Kel vähegi võimalust, siis laupäeval, 19. septembril  saame ka kodude juures koristama minna. Nii saame oma panust veelgi suurendada.

Tiiu klass Ida-Virumaal

16. septembri varahommikul sõitsime ootusärevalt otse Vaivara Sinimägede muuseumisse. Eelnevalt olime pisut tutvunud, miks on see koht Eesti ajaloos tähtis. Täname südamest giid Ivika Maidret põhjaliku, huvitava  ajalootunni eest!

Edasi sõitsime läheduses olevasse endisesse „suletud linna“ - Sillamäele. Tähelepanuväärseim koht seal on loomulikult rannapromenaad. Meie silmad polnud ammu midagi nii kaunist näinud… Lõunatasime ning puhkasime jalga Toilas, Fregati pubis. Õppereisi lõpetuseks oli vaja üle vaadata ka kuulus Valaste juga. Imeline päev!

***Ilmad on juba sügisesed, puud muudavad värvi …

17. september - tõsine torm – eriti Lääne- ja Põhja-Eestis.

18. september - Aidu karjäär – ühine matk töötajaile

Suur tänu Evelynile Aidu karjääre tutvustava matka organiseerimise eest! Suur tänu matkakaaslastele! Üheskoos jõuti võiduka lõpuni!

19.september (laupäev) imeilus ilm/ päike, keskmine tuul…

Linavästrik kõnnib klassi akna taga… Suvi kestab veel!

Nädal koolis (21.-25.09)

*Esmaspäeval sõidab õp. Imbi oma klassi lastega õppekäigule Väike-Maarjasse Kaarli Tallu.

*Teisipäeval ja kolmapäeval sõidavad kergejõustiklased koos õp. Evelyniga kaheks päevaks Eesti EO ühenduse võistlustele Viljandisse. 

*Kolmapäeval sõidab õp. Signe lastega Rakverre.

*Neljapäeval lähevad õp. Anu ja õp. Inge oma klassidega Simunasse..

Sama päeva pärastlõunal uudistab  kasv. Andi oma rühma poistega Järva-Jaanis vanatehnikat.

*Reedel võtavad õp. Virge klassi lapsed ette õppekäigu Rakvere Vallimäe Vabaõhukeskusesse ja Põhjakeskusesse.

ESTONIA KINGITUS

 Rahvusooper saab 114-aastaseks. Soovime, et meie sünnipäev oleks ka Sinu pidu ning teeme Sulle sel puhul kingituse!

Pakume Sulle võimaluse teha igal aastal Sinu sünnipäeval ning sellele eelneva ja järgneva 7 päeva kestel üks teatripiletite ost 20% soodsamalt. Valida võid kõikide etenduste hulgast, mis toimuvad kuni juunini 2021, et saaksid teatrisse tulla just Sulle sobival ajal ning nautida oma lemmiklavastust.

Sünnipäevasoodustusega saab osta kuni 10 piletit, pakkumine kehtib ühele teatrisaalis toimuvale vabalt valitud Rahvusooper Estonia etendusele vabade kohtade olemasolul.

Ära unusta tegemast ka vaheajatellimust. Interneti teel on mitmed tooted alati 20% soodsamad, lisaks pakume sünnipäevatellimuse puhul alati tasuta teed või kohvi - märgi vaid tellimust tehes lisalahtrisse "sünnipäevasoodustus"!

Sünnipäevasoodustusega pileteid saab osta ainult teatrimaja kassast, erinevaid soodustusi ei liideta ja pileteid ei broneerita, need on kohe välja ostmiseks. Oma sünnikuupäeva saad meile teada anda isikut tõendava dokumendi abil – võta see pileteid ostma tulles kindlasti kaasa.

Kriuh-va-tsiuhh!

Infokoosolek 21.09.2020

1. Väike kokkuvõte Maailmakoristuspäevast. Kokku osales meid 103%.

2. Hooldusklassidele saadetud invabusside kontaktid.

3. Piret ja Katrin käisid reedel Tartus koolitusel „Hea kool kui väärtuspõhine kool“. Teisipäeval hakatakse Pai- tiimiga eneseanalüüsi koostama.

4. Õpetajate päeva puhul läheb Küllikese klass koos Piretiga reede hommikul kell 9.00 endiseid töötajaid rõõmustama.

5. Evelyni tänamine reedese matka eest! Aitäh! Aitäh! Aitäh!

7. Tuletame meelde, et võimalus on kasutada üksikult tervisepäevi (tasustatud).

9. Kevadel (koroona ajal) tegid meil mitmed tublid abid õppevahendeid, mänge jne. Palun tuua oma õppevahendid-mängud neljapäevaks Urve kätte.

11. Ratsutamine hakkab alates 5.oktoobrist. Algusaeg kell 15.00 ja kahel päeval nädalas. Esialgu lähevad ratsutama need, kes andsin endast juba varem märku. Esialgu 1x kuus õpilase kohta.

12. Taibude ring- III kooliastme õpilastele mõeldud. Alustatakse lihtsamatest asjadest- legod jne. Jääb õhtusesse aega (alates kell 15.00).

13. Järgmise nädala esmaspäevast alustab 2-nädalast praktikat tudeng Triinu. 14. 28. sept tulevad majja Tapa valla õppejuhid (12 inimest)

15.  20. okt. Veeohutuskoolitus.

16. 22.okt. Mõttemaru koolitus Tamsalus – „Psühholoogilised abivahendid“.

17. Vaimse tervise esmaabi.

18. Sellel nädalal tuleb vaatlusele kaks last. Üks tüdruk arendusrühma. Üks tüdruk hooldusklassi.

19. Õpetajate päeva puhul 5.oktoobril majas Eneseimetlejate klubi. Täpsem päevakava tulemas.

20. Palve õpetajatele- igal klassil valmistada plakat A3 suuruses hiljemalt 2.oktoobriks (Inga klassi).

21. Kõikidel töötajatel tuua pilt enda kooliajast. Mida varem, seda parem (hiljemalt 2.okt. Inga kätte).

22. Ametikohtade vahetamise loos. Vabatahtlik. Loosimine järgmisel esmaspäeval, 28.okt. Vahetustund toimuks esmaspäeval 4-nda tunni ajal.

23. 2. oktoobril minek Rakvere teatrisse + söömine. Söömine kell 17.30 ja teater algusega 19.00.

24. Evelyn kahepäevasel kergejõustikuvõistlusel. 

***Koroonauudised

23. september – Eestis ööpäevas 57 nakatunut.

Mis on Hispaanias lahvatanud ränga viiruspuhangu taga?

Eelmisel nädalavahetusel oli Madridi kesklinn rahvast täis. Inimesed poodlesid ja nautisid hiliseid suvetunde baaride terrassidel. Rahvahulki oli kummaline näha, sest haiglad on jälle täitunud Covid-19 haigetega ja Hispaania pealinn on kõige suurema viiruslevikuga linn Euroopas.

Eriolümpia kergejõustikuvõistlus Viljandis – Evelyni kokkuvõte

22.-23. septembril toimusid Viljandis 2-päevased kergejõustikuvõistlused. Koroona tõttu kevadelt sügisesse lükkunud võistlustel osales pisut üle 100 sportlase 20-st erinevast asutusest. Sportlastel oli võimalik seitsmest erinevast spordialast valida 3, millel osaleda. Esimese päeva võistluste tulemuste põhjal määrati sportlased tugevusgruppidesse. Päikesepaisteline ja soe ilm andis sportlastele energiat juurde. Pärast võistlust võtsime osa terve sportlase Fun Fitness programmist.  Saime teada, et kõik on väga hästi, kuid rohkem võiksime pöörata tähelepanu tasakaalu arendamisele. Õhtul tegime pika jalutuskäigu ja tutvusime  Viljandi linna vaatamisväärsustega. Teisel päeval võistlesime samadel aladel omas tugevusgrupis ehk divisionis. Iga ala järgi toimus autasustamine.

Kokku saavutasime kuue sportlasega 4 esimest kohta, 7 teist kohta, ühe kolmanda koha, lisaks 3 neljandat kohta, ühe korra jäime viiendaks, kuuendaks ja seitsmendaks.

Ääretult suur rõõm on osaleda võistlustel nii tublide sportlastega! Kiitus heade tulemuste eest: Elisa, Angela, Merlin, Mathias, Andreas ja Kaido! Olite väga-väga tublid!

Virge klass Rakveres e. Rohkelt rõõmu!

Lõpuks ometi jõudis kätte see kaua oodatud päev, mil kevadest saadik kõik pidamata laste sünnipäevad tähistatud said! Seekord läksime piknikule Rakvere Vallimäe Vabaõhukeskusesse. Ilm oli suurepärane ja elamused kaunist paigast täitsid meie ootused. Päevale pani punkti endale kingituse valimine Põhjakeskuses.

Nädal koolis (28.09-02.10)

*Esmaspäeval külastavad meie kooli Tapa valla õppejuhid.

*Teisipäeval matkavad õp. Signe klassi lapsed Viitna matkarajal.

*Kolmapäeval sõidavad kiired jooksjad koos õp. Evelyniga Eesti EO ühenduse jooksuvõistlustele Siimustisse, Kiigemetsa Kooli.

*Neljapäeval lähevad õp. Merlini ja õp. Inga oma klassidega Sagadi-Oandu “Metsajuttude radadele”.

*Reedel tervitavad õpilased kodukülastusega meie endisi õpetajaid

Ilmateade

Suvised temperatuurid… Imeline!

27.september – suurjooks ümber Porkuni järve – kohal on väga palju rahvast!

Direktori teade

Head kolleegid!
Nagu kindlasti teate meedia kaudu, siis koroonaviirus on asunud taas aktiivselt levima. Seetõttu tuleb meil kõigil taaskord läbi mõelda, kuidas toimetada nendes tingimustes nagu on.
Saadan teile Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Terviseameti täiendatud soovitused, mille palun tähelepanelikult läbi lugeda ja teadmiseks võtta!
Palun teavitage mind või Urvet esimesel võimalusel, kui teie ise või õpilane on haigestunud ja/või saadetud testimisele. Ippe on meile siin kindlasti suureks abiks. Selleks, et vajadusel teaksime, kes on lapse (või töötajaga) lähikontaktis olnud inimesed koolis, püüame võimalusel vähendada ristkontakte. Kui see ei ole võimalik, siis hoidkem maksimaalselt lastel silma peal, et teaksime vajadusel Terviseametit teavitada, kellega lapsed ühel või teisel päeval kokku puutusid.
Tellisime juurde maske, samuti 10 visiiri. Palun kasutage neid vajadusel ja desinfitseerige-peske hoolega käsi ja puhastage täiendavalt pindasid. Tänan kõiki, kes seda tublisti nagunii teevad.
Külalised, kes meie majas käivad, peavad hoolega käsi puhastama ja soovitame lastele ja meile endile mitte väga lähedale tulla.
Kuna koolivaheaeg on lähedal, siis olgem teadlikud, et kes plaanib Eestist välja sõita, see peab jääma igal juhul pärast reisi kaheks nädalaks eneseisolatsiooni või käima testimas.
Hoiame viiruse meist ja meie majast koos eemal!

28. september – 09. oktoober HELKURIPUU

Sel aastal kutsuvad Tre Raadio, Pärnu linnavalitsus, Türi Noortekeskus ja Eesti Avatud Noortekeskuse ühendus ehtima enda kogukonna Helkuripuud!  Helkuripuu idee seisneb selles, et kel on helkur üle, võiks selle puule riputada ja see, kel puudu, saab esmase elupäästja puult võtta ning end pimedal ajal nähtavaks teha.
Iga kogukond valib oma piirkonna puu ning ehib selle üheskoos ära. Et meil oleks kõikide piirkondade puude kohta informatsioon, palume meilegi infot jagada..
06.oktoober -  hommikul kella 8.00 ühine jalutuskäik staadionipoolse bussijaama juurde, kuhu paneme ühe puu külge kõik kogutud  helkurid rippuma ja teeme ühispildi

 RINGID PORKUNI KOOLIS 2020-2021 ÕPPEAASTAL

E Saalihoki 17.30 A.Himma

T, N Kepikõnniring 14.30 K.Noormägi

T, N Grossing 14.00/14.30 R.Vettik, K.Toom

T Puutöö 14.35 E. Leemets

T Tantsuring 15.00 K. Kaljuvee

K Ujumisring 17.00 S. Aosaar

K Lauluring 13.45 A. Hoolma

K Kangastelgedel kudumine 11.40/13.30 V.Viliberg

N Ronimissein 13.40 E.Himma; E.Griffel

N Keraamika 14.35 E. Leemets

Ratsutamise esmane grupp- alates 05.10.20; Taibude ring- alates oktoobrist.

Igapäevaselt kodus käivate laste ujumisvõimalus E,T,K 15.00 ja N 13.00

30.september 2020 on Porkuni Kooli jaoks märgiline.
Täna alustas esimest korda kooskäimist ja –tegutsemist Porkuni  Kooli õpilasesindus.
Meie nimetame seda õpilaskojaks, kuhu kuulub kuus õpilaste esindajat.
Esimese õppeaasta õpilaskoja esindajad hääletasid õpetajad ja nendeks osutusid järgmised õpilased:
1.) Hooldusklasside esindaja Triin Ehasalu.
2.) Lihtsustatud õppekava õpilaste esindaja Kaarel Kalamets.
3.) Toimetuleku õppekava I kooliastme esindaja Robert Piigli.
4.) Toimetuleku õppekava II kooliastme esindaja Egert Kuus.
5.) Toimetuleku õppekava III kooliastme esindaja Rebecca Truc.
6.) Pikendatud- ja lisaõppe õpilaste esindaja Vladimir Śikov.

Täna tutvusime, rääkisime läbi kokkusaamise ajad ja korra ning alustasime ka esimese sündmuse "Helkuripuu" ettevalmistamist.
Helkuripuu on juba välja valitud ja sündmus ise toimub teisipäeval, 6. oktoobril.
Õpilaskoja eestvedaja on meie rütmika õpetaja Kaire Kaljuvee ja abiliseks direktor Piret Tislar.

30.september - Eriolümpia jooksukross Siimustis

Osales üle 160 jooksusõbra 21 asutusest. Võistluste korraldajad pöörasid väga suurt rõhku sportlaste turvalisusele seoses koroonaviiruse levikuga maailmas.

Valida sai 500m ja 1km distantsi vahel. Meie kooli õpilased osalesid kõik 500m jooksus. Koolis eelnevalt joostud tulemuste põhjal paigutati kõik jooksjad tugevusgruppidesse.

Meie tulemused: Noel ja Angela (päeva parim aeg tüdrukutest 500m jooksus) I koht, Carmen ja Kadi-Liis III koht, napilt jäi Martti medalist ilma, 4 koht. Kert V. ja Moisei said 5. koha, Kert S. 7. koht.

Õpetaja Evelyn on tulemustega väga, väga rahul, sest kõik parandasid oma aegu 500m jooksus (mõni isegi natuke rohkem kui 20 sekundit).

https://www.miksike.ee/documents/main/referaadid/image1416.gifOKTOOBER

Oober, tooge suurem toober!

Veidi viltu puhub tuul

sügiseti viinakuul.

Taaderiideralla.

Ära juurde kalla...

                 / I.Trull „Suur oktoober“/

01.oktoober – Inga ja Merlin lastega Sagadi-Oandu Metsajuttude rajal

Muinasjuttude rada avati käesoleva aasta augustikuu lõpul ja sellega tähistatakse nii rahvajutu aastat kui 110 aastat Eesti looduskaitse sünnist.

Rada on 5,6 km pikk ja koosneb 18 erinevast Eesti muinasjutust.  Jutte on võimalus  ise raamatutest lugeda või QR  koodi abil kuulata.

Kõik metsajutud jutustasid meie esivanemate meelelaadist ja väärtushoiakutest, kandes endas tarkuseteri.  

Kõige eredamalt jäid õpilastele meelde jutud: „Puuraiuja“ , „Vanamehe õnn“ ja  „Niuh, näuh nahk selga“, mis tuletasid meile meelde, et liigne ahnus ei too midagi head ja kui soovid midagi oma elus saavutada, siis pead selleks ikka tööd tegema.

Nädal koolis (05.10 – 09.10)

*Esmaspäeva hommikul kell 8:15-9:45 toimub töötajatele tuleohutuskoolitus.

*Esmaspäeval, 5. oktoobril, tähistame Õpetajate päeva.

Kell 13:00 esineb Eneseimetlejate Klubi.

*Teisipäeva hommikul kell 8:45 kogunevad kõik lapsed ja töötajad aatriumisse, et üheskoos minna HELKURIPUUD ehtima!

*Teisipäeval matkavad õp. Signe klassi lapsed Käsmus.

*Kolmapäeval sõidavad kasv. Merlini rühma lapsed AHHAAsse.

*Neljapäeval lähevad õp. Inga ja õp. Merlini klassi noored Väätsa prügilasse ning pärast lõunat matkavad nad Kangruaia tallu.

*Reedel teeb õp. Küllike oma klassi lastega õppesõidu Rakverre, et külastada Lääne-Viru Keskraamatukogu.

Lühimeenutused olnust…

Merlini rühm Tartu AHHAA Teaduskeskuses

Ahhaas oli hulganisti vahvaid eksponaate. Saime sõita Münchauseni tornis kõrgele saali kohale, tiirutada astronautide treeningseadmes, käia kõikuvas tunnelis, vaadata ennast kõverpeeglis, seigelda peegel-labürindis, tutvuda sipelgate ja tibude igapäevaeluga ning palju muud huvitavat. Suurt elevust ja eneseületamist pakkus ka näitus "Ahhaa, foobiad!".

Inga ja Merlini õpilased Väätsa prügilas

Väätsa Prügila on tegutsenud varsti juba 20 aastat. Ühe prügila eluiga on keskmiselt 25 aastat, pärast seda tuleb rajada prügila uude kohta. Kui aga prügi sorteerida ja taaskasutada, siis väheneb jäätmelademe maht ning selle arvelt pikeneb prügila eluiga.

Prügilas tutvusime taaskasutatavate jäätmete vastuvõtu korraldusega. Nägime erinevaid konteinereid ja giidi vahendusel saime teada prügi sorteerimise põhimõtetest.

Väätsa Prügila tegeleb: pakendite sorteerimisega, erinevate jäätmete kogumisega, ümbertöötlemise- ja ladustamisega.

VÄHENDAME KOOS OMA ÖKOLOOGILIST JALAJÄLGE!

Küllikese 1. klass raamatukogu põnevat maailma avastamas

Raamatukogutunnis meie maakonna suurima raamatukogu laste osakonnas said kooliteed alustavad õpilased teada, kui põnev on raamatukogus. Seal ei hakka kunagi igav. Seda muidugi tänu tublidele raamatukogu töötajatele. Tore, et kõikides väikestes koolijütsides ärkas huvi raamatukogu ja seal sees peituva vastu.

Nädal koolis (12.10 – 16.10)

*Esmaspäeval, 12. oktoobril viib õp. Mairi vanemate õpilaste kodunduse tunni läbi Rakvere kaubalaos.

*Kolmapäeval, 13.10. osaleb kasv. Andi lastega EO saalihokivõistlustel Tallinnas.

*Kolmapäeval alustab TAIBUDE-ring.

*Neljapäeva hommikul matkavad õp. Inga ja õp. Merlini klassi noored Viru rabas ja pärast lõunat lähevad Kangruaia tallu.

*Neljapäeval koguneb kooli hoolekogu.

*Reedel kell 13:00 on ÕPPENÕUKOGU

SÜGISVAHEAEG 19.-25. okt. 2020

Reedel, 16. oktoobril toimub koostööpäev LASTEVANEMATEGA!

Õpetame neid ka prügi sorteerima!

Infokoosolek 12.10.2020  - lühike, täpne aruanne antud ajast.

1. Täna tulevad majja Tapa valla tugispetsialistid. Põhikoormus langeb Teale, Agele ja Millile. Sellest tulevanalt neljas tund lahtine ning 5. ja 6. tund jääb ära. 2. Teisipäeval majas Virumaa Teataja- persoonilugu direktorist.

3. Kolmapäeval kell 12.45 koguneb Õpilaskoda.

4. Kolmapäeval Taibude ring kunstiklassis.

5. Neljapäeval kell 13.00 hoolekogu koosolek.

6. Reedel kapid korda laat. Kui sul on midagi tuua, too esimesel võimalusel! Riided jäävad uue veerandi alguseni saali „tribüünile“.

7. Reedel kell 10.00 muusikaline muinasjutt. Peale seda 10.15 prügisorteerimise koolitus. Kõik võivad osaleda! Palun ennast registreerida!

8. Lisaks reedel mütside/peakatete näitus.

9. Kes visiire soovib, siis 5 tk veel saadaval. Pireti käes!

10. Telia hakkab lähiajal valguskaablit paigaldama.

 11. Eelmine neljapäeval oli kohtumine SOL-i ja RKAS-iga juhtidega. Teemaks jätkuvalt C-, D- ja E-korpuse koristus.

12. Novembris on Valgas LÕK õpilastele matemaatika olümpiaad. Meie majast võiks osaleda Kaarel.

13. Imbi pani õppevahendite lehe üles. Palun kirja panna ka arvutiprogrammid, mida sooviksite kasutada. Vajadusel ja võimalusel ostame litsentsid.

14. Pudruprogramm- Kas osaleme?

15. Personaliotsingu kuulutuse: hooldusklassi õpetaja 1,0ak, psühholoog 0,5ak ja füsioterapeut 0,5ak.

16. Evakuatsioon. Kes on korpuste liidrid, kas teate? A-korpus Marika, Sirle ja Annely + kasvataja abi öösel (Silvia) B-korpus Andi ja Kaja + kasvataja abi öösel (Naima) C-korpus Tiiu ja Inga D-korpus Age ja Imbi E-korpus Urve ja Urma F-korpus Evelyn ja Kaire.

 17. Meie koolis on nüüd nn kahehäiresüsteem. Esimese häire korral kohe evakueeruma ei pea. Häire mahavõtmist tullakse lähiajal „õpetama“ .

18. 22. oktoobri koolitusel toitlustab Tamsalu Gümnaasium.

19. Väljasõidud: 13. okt. Signe klass Politsei muuseumis. 14. okt. Evelyn ja Andi saalihoki võistlustel. Osalejad: Rando, Kert, Eliise, Elisa, Noel, Kristjan L, Martti, Egert. Pealtvaatajatena sõidavad kaasa Raimond, Kaido ja Rauno. Väljasõit kohe hommikul ja tagasi loodavad jõuda kella viieks. 15. okt. Inga ja Merlini klass Viru rabas. Kell 14.00 Merlin kasvatusrühmaga Kangro aia talus.

20. Meeldetuletus! Tigude joonistamine! Palun pildid selle nädala jooksul Taive kätte! Kirjutage pildi taha lapse nimi ja klass.

21. Remontööd: 2021- Põhiküüni katuse remont. Kõikide korpuste väljapääsudele võimalus väljuda ja siseneda ratastooliga. Rahunemisruumide seinte isoleerimine, valgustamine ja videosüsteemiga ühendamine. Porkuni Kool 2022- Koolimaja terrasside remonttööd. Batuuditoa ja pallimere seintele pehmendused. 2023- Koolimaja voodri ülevärvimine. Siseseine uuendamine/värvimine ülejäänud korpustes.

***Õpilasfirma tegemiste info  Mairilt.

Kooliaasta algusest on möödunud juba seitse nädalat. Selle aja jooksul oleme varunud sügavkülma metsamarju Aegviidust. Nobedad tüdrukud korjasid nii mustikaid kui pohli.

Koostasime firmale ühiselt põhikirja ja töölepingu ning  kandideerisime  erinevatele ametikohtadele lähtudes oma oskustest (firmajuht, kvaliteedikontroll, raamatupidaja, sekretär, personalijuht, peakokk).

Firma töötajad müüsid 200 euro eest aktsiaid. Selle raha eest täitsime kohviku riiulid magusa ja soolase näksiga.

Oleme valinud oma õpilasfirmale nimeks „Päikese Kohvik“. Kõik, kes osalevad õpilasfirma töös, joonistasid päikese. Kaunitest  joonistustest panime välja näituse. Enne vaheajale minemist oli kooliperel võimalus valida oma lemmik- päikese- pilt. Kõige rohkem hääli sai Kalevi joonistus, mis hakkab reklaamima meie kohvikut.

Tänan joonistuste juhendajaid Ingat ja Kristiinat. Tänan aktsionäre, et usaldate meid. Tänan koolipere, et olete meie kliendid.

Sõbralike kohtumisteni „Päikese Kohvikus“

14. oktoober - Saalihokivõistlus  Tallinnas  - juhendajaks Andi Himma.

Saalihokivõistlused toimusid Tallinnas,  Õismäe Sportmängude Hallis. Osales kuus võistkonda, mis  jagati kahte divisjoni. Meie võistlesime koos Maarja Tugikeskuse ja Tartu Vaimse Tervise Hoolekande keskusega teises divisjonis ning meil õnnestus mõlemat võistkonda võita.

Esimese divisjoni paremusjärjestus oli: 1. Tallinna Tondi Kool, 2. Näpi Kool, 3. Kiigemetsa Kool. Teise divisjoni paremusjärjestus oli: 1. Porkuni Kool, 2. Tartu Vaimse Tervise HK, 3. Maarja Tugikeskus.

Meie kooli esindasid: väravavaht Noel, kaitsemängijad Rando ja Mathias, ründemängijad Elisa, Egert, Kristjan L., Elise ja Martti. Kõik võistlejad andsid endast parima. Kaasas olid ka meie fännid.

15. oktoober – Inga ja Merlini noored Viru rabas

Lahemaa rahvuspargis asuv Viru raba on esimene raba, kuhu ehitati juba 43 aastat tagasi laudtee. Raba sai juba tol ajal väga populaarseks just õppegruppide seas. Ka meie käisime rabas õppe+eesmärgil. Õpilastel oli võimalus oma silmaga eristada älvet laukast, tunda vänget sookailu lõhna, leida taimestikust vaevakask, noppida ja maitsta jõhvikaid ning sinikaid.

Vaatetornist avanes raba imeline olemus. Õpilastele meeldis retk väga, kuigi jäi kohtamata nende poolt põnevusega oodatud rabas elutsev Eesti suurim ämblik – hiidämblik. See on märk, et raba ootab meid taas külla ja meil on avastatu kõrval veel palju avastada.

16. oktoober - Taaskasutuspäev "Kapid korda!" –

organisaatorid Virge, Inga ja Terje

Enne vaheajale minekut korraldasid "karukeste"-klassid koostööpäeva lastevanematega. Nagu pealkirjast lugeda saab, kutsusime kõiki üles oma kappe korrastama! Perele mittevajalikud riided, jalatsid, mänguasjad jm seisma jäänud esemed sai tuua aatriumisse TAASKASUTUSLAADALE. Lapsed esitasid mõned etteasted, et selgitada, milleks taaskasutus kasulik on. Toimus väike moeshow ning seejärel said kõik endale "uut" kaupa valima minna. Näituse-alale oli vaatamiseks välja pandud "Peakatete ekspositsioon". Lastevanematele toimus veel koolituspäev jäätmete sorteerimise teemal.

16.oktoober  - 9.abiklassi õpilane Noel Kallaste osales Peeter Volkonski korraldatud projektis “Sünnipaik”.  Kolme aasta pärast peaks Eesti Rahva Muuseumil olema olemas virtuaalne kaart, kust näha, millised Eesti suurmehed kus sündinud on. Peeter Volkonski räägib vähemalt kolmesajast (300) mälestuskivi või -plaadiga tähistatud sünnipaigast. Noel käis Kuno Arengu sünnikohas - Järsi külas. Tänud Taivele ja Piretile rallitamast Järsi põldudel…           

SÜGISVAHEAEG 19.-25. oktoober 2020 – pedagoogid ei puhka!

***Esmaspäeval  KEERUB OÜ koolitus “ENESEJUHTIMINE”.

***Teisipäeval veeohutusalane koolitus.

***Neljapäeval Mõttemaru OÜ koolituspäev “Psühholoogilised abivahendid” Tamsalus, kell 10:00-15:30 koos Tamsalu Gümnaasiumi kolleegidega.

***Meie IT spetsialist Rivo tegeleb sel nädalal sellega, et meie porkunikool.ee meiliaadressid üle kolida Office 365 keskkonda, mis annab meile oluliselt enam võimalusi, sh saame kasutusele võtta uue kalendersüsteemi ja palju muud vajalikku. Kõigile koolitöötajatele tehakse e-maili aadress. Samuti toimetab Rivo sel nädalal distantsilt viirusetõrje programmi peale panemisega meie arvutitesse, mis loodetavasti saab uue nädala alguseks valmis.
Viimastel päevadel on toimunud online.ee meiliaadressidele spämmirünnak, mis sunnib meid kiiresti uuele süsteemile üle minema.

26.10.2020  - märkmeid infotunnist teeb endiselt personalijuht Taive.

1. Tänasest alustab  tööd  kooliraadio.

Esmaspäeviti peale kolmandat tundi MÕISTATUSED + eesti muusika; Neljas vahetund kooliuudised-Urve ja Mairi.

Teisipäeval- pärast 3-ndat tundi soovikontsert.

Kolmapäeval 2. ja 3. vahetund- tantsuvahetunnid.

Neljapäeval- meeleolumuusika.

Reedel-2.tunni alguses muinasjutt. Peale 4-ndat tundi poplaulja.

2. HOMME! Virge ja Tiiu õpilased teevad aatriumis väikese etenduse. Tulge VAATAMA!

3. Imbi palve! Viimane nädal täita õppevahendite tellimisleht!

4. HOLP -  B-korpusesse vaja määrata abidest üks liider.

5. Grossingu väljaõpe novembris.

6. Tigude söök ja kookosmuld Taive käes.

7. Palun kõikidel kasutusele võtta Outlook. Juhend Stuudiumis.

 8. Pireti tegevused sel nädalal -homme majas Virumaa Teataja ja Jaak Vettik; kolmapäeval ja neljapäeval direktorite koolitusel; reedel hariduskonverentsil.

9. Evelyn neljapäeval Tallinnas -  Spot of Tallinn. Planeeritud on Tiiu kl + paar õpilast veel. Täpsem nimekiri tulekul, sest puudu lapsevanemate nõusolekud.

10. Tommy Svannborg sel aastal meid ei külasta (põhjus Covid-19).

11. Eesti Kontsert: 27. november kell 11.00 „Jõulud jõudvad“. Teine kontsert plaanitud jaanuarisse. Kolmas kontsert märtsis.

12. Arthera projekti jaoks mängude lingid serveris õppematerjalides.

13. Eelmise nädala koolitustõendid serveris koolitustõendite kaustas.

14. Stuudium- sügisperiood lõppemas! Urve saadab kuupäeva, millal võiksid hinded väljas olla.

15. Kolmapäeval 12.45 Õpilaskoja koosolek.

 16. Infotunni toimumisaja ettepanekud! Kui tulevad muudatused, siis enne jaanuarit miskit ei muutu!

 17. Külalised majas- püüame toimida nii, et meie elu oleks võimalikult tavapärane. Lubame majja külalisi, kuid jälgime üleüldist olukorda.

18. Järgmisel nädalal majas väikeklasside õpetajad. Lisaks sotsiaaltöö eriala praktikandid (1-päevane).

19. 11.detsember Porkuni Kooli töötajate jõulupidu  toimub Vohnja mõisas (Kadrina lähedal). Tellitud buss. Täpsem info peagi!

20. 17. detsembriks  plaanitud jõululaat.

21. Meeldetuletus! Vaimse esmaabi koolitus! 13.nov ja 20.nov.

29.oktoober - Spot of Tallinn – mis see on?

EO Eesti Ühendus (Eriolümpia) kutsus meid Ühendava Spordi projekti raames akrobaatika ja tõukeratta treeningule, mis toimus neljapäeval 29. oktoobril  Spot of Tallinnas. Meie koolist osales treeningutel 12 noort, kes jäid päevaga väga rahule. Saime rohkelt emotsioone ja põnevust, kulutades palju energiat.

Aitäh  EO  Eesti Ühendus, meil oli vahva päev!

Tarmo: Seal oli kaks treenerit. Akrobaatikatreener õpetas venitusharjutusi tegema, pärast hüppasime batuudil. Tõuksitreener õpetas meid tõuksiga sõitma.

Kaido: Mulle hullult meeldis tõuksiga trennis trikke teha.

Elise: Algul oli närv sees, kuid üldse ei olnud nii hull.  Mulle meeldisid mõlemad trennid, sest need olid põnevad ja huvitavad.

Kristel: Mulle väga meeldis batuudil harjutusi teha. Tahaks sinna veel minna, sest nii lõbus ja huvitav oli.

Raivo: Treener õpetas meile trikke. Äge oli.

Kaarel: mulle meeldis batuudil harjutusi teha. Järgmisel korral prooviksin tõuksiga suurest mäest alla sõita. Suured tänud, oli super lahe päev.

Elisa: Kõik oli põnev, tahaks sinna veel minna.

30. oktoober – Virge ja Agnese klass Väike-Maarja Loomakliinikus

Veterinaarid Hannes ja Maia rääkisid lastele palju huvitavat ja õpetlikku, miks peab oma lemmikutega arsti juures  käima. Lapsed nägid, kuidas toimus operatsiooniks ettevalmistamine ning hiljem looma riietumine kojuminekuks. Meile näidati kassi kõrvade puhastamist ning läbi mikroskoobi saime uurida kõrvas elutsevaid lestasid. Parasiitide tõrjeks tehti loomadele süsti. Stetoskoobiga saime kuulata koera südametukseid. Põnev oli otsida tema naha alt kiipi. Ka üks väike merisiga sai arstilt abi.

12 kuudLuulekogumik NOVEMBER

Sügis ikka kestab veel,                        
laiad lombid laste teel.
Udu ujub üle maa,

liugu lasta veel ei saa…
                                  /M. Raud/

HINGEDEAEG…

Infokoosolek 02.11.2020

1. E -10st-13ni majas Tapa valla viimane grupp. Tundidesse ei tule keegi!

2. E -  kell 10 Grossingu koolitus.

 3. Endise Mõdriku sotsiaaltöö kaugõppe üliõpilased majas 6.nov. 9.nov. ja 12 nov.

4. CobaltApp- majja tuleb  juhendaja. Kui on mure/küsimus, saad küsida.

5. 2. nov. Sirle rühm Väike-Maarja surnuaias;  Merlini rühm Tamsalu surnuaias. 6. 3. nov. Agnes ja Kaire Tartu loodusmuuseumis.

7. 4. nov. Sirle ja Virge õpilastega Ahhaas ja Aura veekeskuses.

8. 5. nov. Katrini klass Tallinnas.

11. Neljapäeval, seoses Marika veeohutuse projektiga 31 õpilast ja 12 saatjat Viimsi veekeskuses. Vastu võetakse vaid Porkuni Kooli inimesed. Võõrastega kokku ei puutu.

12. Stuudiumi kalender - Palun panna sinna kirja ka käigud, mis ei ole soetud bussiga.

14. Kolmapäeval Kaarel olümpiaadil Valgas – saatjaks Andi.

15. Kooli jõulupeo arutelu koosolek 9. novembril kell 8.15.

16. Jõuluteater koolis – tellitakse Lepatriinu teater.

17. Koridoride kaunistamine - teemaks mets.

18. 9. novembril Mardipäev -  11.30 aatriumis.

19. 24. novembril Kadripäev -  11.30 aatriumis.

Kuidas ÕPILASKOJAL läheb?

Käesoleva õppeaasta algul loodi Porkuni Koolis esmakordselt õpilaste esindus ehk ÕPILASKODA. Õpilaskoja eestvedajateks on direktor Piret Tislar ja õpetaja Kaire Kaljuvee. Õpilaskotta kuulub 6 esindajat, kes osutusid valituks kogu koolipere poolt hääletuse teel.

I kooliastet esindab õpilaskojas Robert Piigli,

II kooliastet Egert Kuus,

III kooliastet Rebecca Truc.

LÕK  klassi esindaja on Kaarel Kalamets,

pikendatud õppeaja esindaja on Vladimir Šikov,

hooldusklasse esindab Triin Ehasalu.

* * *

Õpilaskoja toimetustest annab ülevaate õpetaja Kaire:

28. oktoobri koosolekul osales 9 liiget, s.h. 2 uut lisaliiget.

Tuldi kokku, et valida õpilaskojale nimi, milleks sai 8 poolt- ja ühe vastuhäälega „Väikesed teod“. Peale selle seati ülesandeks järgneva kahe nädala jooksul kavandada õpilaskojale oma logo.

Otsustati edaspidi hakata läbi viima nn. persooni rubriiki ehk intervjuud kooli töötajatega. Selleks alustati küsimustiku koostamist, mida jätkatakse ka järgmisel koosviibimisel juba uuel kuul.

Teisel koosviibimisel, 14. oktoobril, viibis kohal 7 liiget.

Arutati esimese ülesandega hakkama saamist ja sellega kaasnenud probleeme. Hääletati kooli hoolekogusse õpilaskoja esindaja, kelleks osutus Kaarel Kalamets.

Seati üles õpilaste poolt pakutud uus ülesanne- jagada klassidesse laiali sedelid ettepanekute tegemiseks mitmekesisemate magustoitude valikul. Selle tagasiside tähtaeg on 2. november.

Kaire ettepanekul otsustati ühiselt valida ja kinnitada õpilaskoja töö tõhustamise eesmärgil 1+1 lisaliiget LÕK ja jätkuõppe klassist. Nendeks osutusid üksmeelselt Elisa Luik ja Kalevi Pärn.

Esimene koosolemine toimus 30. sept. direktori kabinetis.

Alustuseks tehti tutvust õpilasesinduse tööga, räägiti põhimäärusest, otsuste vastuvõtmisest ja hääletusprotseduuridest. Lähteülesandeks seati info jagamine klassidesse, milleks oli helkurite kogumine 5. oktoobriks eesmärgiga tekitada Porkuni bussijaama juurde helkuripuu, mis sai välja valitud õpilaskoja liikmete poolt ja ehitud koolipere poolt 6. oktoobri hommikul.

Tegus teisipäev – Virge annab teada

Novembrikuu vanasõna ütleb meile: Kus viga näed laita, seal tule ja aita!

 Nii me tegimegi…Täna korrastasime bussijaama ja Armuvalusilla ümbrust. Oma panuse heakorda andsid Virge, Helge ja Tiiu klassi õpilased ning Kaidi ja Egon.

TÖÖ KIIDAB TEGIJAT, SILM ILU NÄGIJAT

*** Mairi Luik on esitatud ettevõtlusõppe programmi

„Edu ja Tegu“ 2020. aasta ettevõtliku õpetaja tiitlile!!!

***Rubriik Huvitavat maailmast … KES? KUS? KUI PALJU?

Erivajadustega laste koolid (riigikoolid)

EHISe andmed seisuga 2.11.2020

Kool

õpilasi koolis

õpilaskodus

Ahtme Kool

68

17

Haapsalu Viigi Kool

93

26

Kammeri Kool

55

44

Kiigemetsa Kool

48

24

Maarjamaa Hariduskolleegium

55

53

Nurme Kool

38

8

Porkuni Kool

91

53

Raikküla Kool

56

40

Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukool

83

25

Tartu Emajõe Kool

40

24

Tartu Hiie Kool

308

75

Urvaste Kool

27

26

Valga Jaanikese Kool

45

12

Ämmuste Kool

37

35

Üldkokkuvõte

1044

462

04. november - meie kooli õpilane Kaarel Kalamets osales Valga Jaanikese Koolis Matemaatikaolümpiaadil ning saavutas I KOHA!

Kaarli mälestused imelisest  päevast /kirjaviis muutmata/

Päev algas mul väga vara - juba hommikul kell 6.00.Minuga kaasa tuli Andi. Koolist välja sõitsime 6.45 Porkunist Valga Jaanikese Kooli. Koolist võtsin hariliku pliiatsi, kustukummi, joonlaua, šokolaadi ja igaks juhuks korrutustabeli. Kella 8 aeg hommikul tegime ühes tanklas tankisime autod ja täiendasime oma kõhu varu ja sõitsime edasi. Kohale jõudes võttis meid võttis üks naisterahvas ja juhendas meid ühte klassi kuhu saime joped riidepuu peale panna. Siis jutustasime natuke ühe õpilase ja tema saatjaga tuli välja et see õpilane tuli Lähte koolist ja tal oli korrutustabel peas. Minu endal ka korrutustabel enamvähem peas ja tuligi aeg kui õpilased pandi klassi kus toimus võistlus. Ülesanded oli nii lihtsaid, kui ka raskeid. Klassis oli kokku 4 õpilast. Ma võistlesin kokku viie õpilasega kes olid ka 8.klass.Muidu huvilisi oli kokku 11.Ma tõin meie koolile esikoha. Kokku me sõitsime 384 kilomeetrit. Aitäh õpetaja Tiiu kes mind õpetas koolis. Aitäh Andi et sõidutasid mind nii Valga kui ka tagasi Porkunisse. Tegelikult tänan ma kõiki kes mulle edu soovisid ja jõudu soovisid suur suur aitäh teile.

Kaarel Kalamets

03.novemberKaire, Galja ja Agnes lastega Tartus

Loodumuuseumis rännati  mööda ajatelge, tutvuti maakera tekkelooga. Tähelepanu köitsid dinosaurused, meteoriidid ning samuti tänapäevased linnud, loomad ning putukad.

Mänguasjamuuseumis toimus lustlik otsimismäng, kus lisaks erinevate ajastute lelude vaatamisele sai mänguasju ka pildi järgi leida.

Ahhaa, mis vahva päev!

04.november -  kasvataja Sirle rühma ja õp. Virge klassi õpilased ning abivalmis bussijuht Ants sõitsid Tartusse, et minna AHHAA Teaduskeskusesse ja seejärel AURA-sse.  Õppepäeva eesmärgiks oli pakkuda lastele avastamisrõõmu, anda neile uusi teadmisi ning kogeda elulisi kogemusi väljaspool turvalist kooli.

Hommikune klassiõhtu – läheneb isadepäev

Novembrikuu 2. pühapäeval kuulub tähelepanu isadele. Õp. Agnes ja Virge pidasid sel puhul ühisel klassihommikul lastega aru, mida isaks olemine lapsele ja perele tähendab. Tulevikule mõeldes lubasid poisid olla head isad. Kingituseks valmistas iga laps oma isale või vanaisale või onule  purgikoogi sõnumiga „OLEME KOOS!“

Nädal koolis (09.11-13.11)

*Esmaspäev -  õp. Andra, Kaire, Signe ja Renneli  ootavad aatriumisse mardipäeva kombeid ja näitust vaatama – kõik on oodatud!

*Teisipäev – hommikuringis tehakse kokkuvõtted  joonistusvõistlusest “TIGU”.

*Teisipäev -  õp. Küllike ja Maire lastega  suunduvad Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumisse.

*Kolmapäev -  õp. Mairi  viibib “PÄIKESE kohviku” õpilastega Rakveres.

*Reede - kell 13:00 koolituspäev zoomis -“Vaimne tervis”

OLEME SU ÜLE UHKED, ÕP. MAIRI LUIK!

Kes on aasta 2020 ettevõtlusõppe tegijad?

04. november - kuulutatakse  välja ettevõtlusõppe programmi „Edu ja Tegu“ tunnustuskonkursi nominendid!

09.november -  ööpäevaga lisandus 192 koroonapositiivset, suri kaks inimest.

Infokoosolek 09.11.2020 – seekord sellised teated…

1. Mairile saabus tänukiri ministrilt.

2. Täna ja neljapäeval majas Mõdriku praktikandid.

3. Täna kell 11.30-12.00 aatriumis mardipäeva üritus.

4. Neljapäeval pehme mööbli puhastus!

5. Hea kooli analüüs -  tähtaeg 15. november -  kellel võimalus - andke tagasisidet.

6. Evelyn - novembrist alates alustab suusaring. Noorematel teisipäeviti ja vanematel neljapäeviti. (EO suusagrupp Porkuni Koolis).

7. A-korpuse töötajad! 24. novembril kella 13 tuleb Invaru, kes õpetab kasutama lingtõstukit.

 8. Kaarlil matemaatika olümpiaadil I-koht.

 9. Õpilaskoja nimi- Väikesed Teod.

10. Pireti kabinetis tunnetekaardid.

11. Eelmisel reedel helistati ABB-st : kes soovivad saata tänavu meie laste poolt valmistatud jõulukaarte mõõtudega 10x15cm?

12. Helkuripuu aatriumisse.

13. Arvutite magamisrežiim - määratud on automaatselt 15 min. Kui kellelgi on vaja pikemalt, siis ainult kokkuleppeliselt.

14. Grossingu koolitus  40 h -  kes soovib? Väljastatakse tõend.

15. Inger (Andra tütar) tuleb jaanuaris rääkima meediapädevusest. 

Mardid koolis – Andra ja Kaire õppe-etendus

Tänapäeval ei käi mardisandid enam viljaõnne pärast. Pigem toovad nad perele ja lastele lihtsalt õnne. Vanasti vaatasid sandikesed toas ringi ja noomisid lohakuse eest. Nüüd lihtsalt laulavad, tantsivad ja mängivad.

Mardilaupäevaks oli aatriumisse üles seatud kaunis käsitöönäitus, mille taustal Signe ja Virge klassi õpilased esitasid kooliperele mardikava: räägiti vanadest mardikommetest ja mängiti läbi sanditamine. Sandiperre kuulusid peale auväärse Mardi-isa, tarmuka Mardi-ema ja üleannetute Mart-poiste ka kepsakas Sabakeerutaja, rahaajaja, lustlik Pontu ja tantsiv Karu.

Aitüma ette, aitüma taha, aitüma hüva anni andjale! Mart lahkus, sillutades teed kadrisantidele...

Joonistusvõistlus TIGU – juhtkond tänab

Umbes kuu aega tagasi kuulutati välja meie kooli uuele maskoti -TIGU- joonistusvõistlus. Nädalapäevad tagasi sai koolipere esitatud tööde hulgast valida oma lemmiku ja panna vastav number hääletuskasti. Täna hommikul kuulutasid direktor Piret ja personalijuht Taive välja võistluse võitjad:

Elisa, Kalevi ja Vladimir.

Uue 2021. a. kalendripildiks saab Anastassia joonistatud tigu.

Täname kõiki joonistajaid! Palju õnne võitjatele!

10.november –Küllikese 1. klass

Rakvere linnakodaniku majamuuseumiga tutvust tegemas

Tegelusmuuseumi seinte vahel on peidus palju põnevat. Alustuseks – esimesel korral osalesid lapsed mardipäeva programmis, kuna oligi päris õige mardipäev – 10. nov. Küsimused said vastused: „Mis on mardipäev“?; „Mida teevad lapsed mardipäeval“?; jms. Mänguhimu sai rahuldatud, meelepärane mask valmistatud, lapsed oma elu esimese mardijooksu muuseumi pererahvale tehtud ja esimene mardisaak saadud.

Enne Porkunisse tagasipöördumist tutvusime ka Rakvere uue vabaõhukeskusega.

Nädal koolis (16.-20.11)

*Esmaspäeval kell 08:30 õp. toas võimalus tutvuda uute raamatute/mängudega

*Teisipäeval, 17. nov. lähevad õp. Virge klassi lapsed õppekäigule Tamsallu, et tutvuda linna asutuste ning nendes pakutavate teenuste ja töötamise võimalustega.

*Kolmapäeval on õp. Kaire tantsuringi lastega Vanemuises vaatamas etendust “Tilda ja tolmuingel” – jääb ära!

*Neljapäeval sõidab õp. Evelyn osade lastega Elamusspordikeskusesse Spot of Tallinn

*Reedel kell 13:00 jätkub koolitus “Vaimse tervise esmaabi”

Infokoosolek 16.11.2020väga sisutihe…

1. Terje jagas kuuskede tegemiseks rohelist paberit.

2. Päkapikuloos töötajaile.

3. Päris-kuusk tuleb aatriumisse.

4. Infotundi tulid õpilaskojast Kaarel ja Vladimir, kes rääkisid magustoitude küsitluse kokkuvõttest. I-koht jäätis, II-koht pannkoogid, III-koht kohupiima magustoit, IV-koht mannavaht. Teisipäev uus õpilaskoja koosolek, kuhu kaasatakse ka kokk Monika.

5. 17. november- IT-spetsialist majas!

6. 17. november- Virge klass Tamsalus.

8. 18. november- tantsuring Vanemuises. Andreas, Martti, Rebecca, Egert, Anastassia, Carmen, Elisa, Eliise, Kaarel, Kätriin, Merlin, Ceitlin, Kelly, Kristel, Kert V.

9. 18. november (võimalik, et jääb ära)- majas II kursuse eripedagoogika üliõpilane. Puudutab Aget, Millit ja Tead.

10. 19. november- Evelyn lastega Spot of Tallinnas.

11. Probleem- reedesed bussiväljumised. Buss peab väljuma kell 13.00. Bussisaatja ootab juba lapsi 10- 15 minutit varem. Kuidas sellises olukorras käituda? Lahendus- lapsed valmis panna üpris õigeaegselt, mitte pool tundi varem. 5-10 minutit varem bussile minna on piisav.

12. Järgmine nädal on värvide nädal.

E- roheline, T- valge, K- punane, N- sinine, R- kollane.

13. ABB jõulukaardid -  vaja teha 270 jõulukaarti! Saadetakse toorikud.

 Kaardil peab kindlasti olema kaardi valmistaja nimi ja vanus!

 14. Eneseanalüüs valmis.

15. Lepatriinu lasteteater- 2. detsember kell 13.00. Hind 5€. Kestvus 35 minutit. 16. Meediakoolitus (Inger)- 12. veebruar 2021. Õpilaste teema „Libastudes libauudistel“. Õpetajate teema „Meediapädevad õpilased veebis“ . Kestvus 75-90 minutit.

Virge klassiga Tamsalu linnas

Käisime Tamsalus, et tutvuda linna asutuste ning nendes pakutavate teenuste ja töötamise võimalustega. Meie teekonnale jäid EPT, spordikompleks, ilumaailm, vallamaja, tervisekeskus ja terviserajad, lasteaed ja gümnaasium, autoremonditöökojad, kirik, E-Betoonelement, jäätmejaam, kultuurimaja, raamatukogu ning mitmed kauplused. Tõdesime, et linnas on nii palju võimalusi!

17. november -  koolile kingiti Space Invest OÜ esindajate poolt  kaks Strideri jooksuratast. Kajastus ja pildid selle kohta on ka meie kooli Facebooki lehel. Heategu vahendas Eriolümpia Eesti Esindus.

Koostöös Eriolümpia Eesti Esindusega on plaanis teha kevadel ühine rattaid tutvustav ja proovima kutsuv üritus ja seda meie juures Porkunis.

Vaata videot (paraku inglise keeles), kus räägitakse nendest ratastest:
https://www.youtube.com/watch?v=AitLkgwZ8ak

Evelyn korraldab Elamusspordikeskuse „Spot of Tallinn“ teise külastuse

Seekord saime elamuspordikeskusesse minna juba suurema seltskonnaga. Tegevused olid samad: akrobaatika - ja tõukerattatreening. Treeningute lõppedes oli kuulda pettumust, et juba läbi. Tundus, et täpselt sama kaua oleks veel tahtnud harjutada.

Suur, suur aitäh EO Eesti Ühendusele ja Porkuni  Koolile, meil oli väga vahva päev!

Nädal koolis (13.-27.11)
VÄRVIDE NÄDAL! – Kanna iga päev meie päeva-värvile vastavat riietust või aksessuaari! E – T – K – N – R

*Esmaspäev - kell 08:15 õp. toas jõulupeo arutelu.

*Teisipäev -  kell 11.40 on kõik oodatud aatriumisse kadripäeva etendusele. Võta kaasa hea tuju ja pehme padi istumise alla.

*Teisipäev-  kell 14:00 lähevad kasv. Sirle rühma lapsed Assamalla raamatukokku kadripäeva tähistama.

*Kolmapäev- kell 13:00 korraldab EO võimlas 8.-11. a. lastele  korvpallipäeva.

*Neljapäev - õp. Küllike oma klassi lastega õppekäigul Rakveres.

* Neljapäev – kõik on oodatud  aatriumisse kuuske ehtima.

* Reede -  kell 11:00 kutsub Eesti Kontsert aatriumisse alustama advendiaega kontserdiga “Jõulud jõudvad…”

                 kell 13:00 - õppenõukogu

Infokoosolek 23.11.2020 – koolielu keeb…

1. Sünnipäevalaste õnnitlemine.

2. Jõulukaardi toorikud jõuavad täna kohale. Seoses ühispildiga ABB jaoks õpilastel selleks päevaks kaasa võtta päkapikumütsid.

4. Teisipäeval kell 11.40 aatriumis Kadripäev.

 5. Teisipäeval kell 13.00 Invaru (Inge klassis).

6. Kolmapäev- neljapäev Piret koolitusel.

7. Kolmapäeval „korvpallifestival“ saalis kell 13.05 (2 treenerit + kaks õpilast). Imbi, Terje, Agnes, Helge, Katrin, Virge.

8. Kolmapäeval kell 13.00 aatriumis ühistantsimine. Kestvus 1 minut. Kolmapäeval tantsuvahetundide ajal saab seda tantsu harjutada.

9. Neljapäeval kuuse kaunistamine 3. tunni ajal.

10. Neljapäeval kell 13.30 Veeohutuse projekti pidulik lõpetamine aatriumis. 11. Reedel kell 11.00 „Jõulud jõudvad“.

12. Reedel õppenõukogu -  vajadusel paralleelselt zoom.

14. Päkapikukool- maskid/visiirid täiskasvanutel. 4. detsembril majas umbes 140 last. 7. detsembril oma maja lastele, algusega 10.30- 13.00.

15. ATS’i vaigistamise koolitus. Piret küsib aegu järgmisetele kuupäevadele

4. detsember, 18. detsember, 4. jaanuar.

Korvpallipäev Porkuni  Koolis

Koostöös EO Eesti Ühenduse ja  Kadrina Karudega toimus meie koolis korvpallipäev.

Mitu aastat korvpallitrennis käinud Marten ja Holger Tamsalu Gümnaasiumist õpetasid koos Kadrina Karudega Rimantas Daunys, De Vante Rashawn Young ning Kelly Allen Hinds meie kooli noorematele ja vanematele lastele korvpalli. Alustasime palli põrgatamisest, lisaks õppisime palli söötma ja korvi viskama.  Trenni lõpus nautisime Kadrina Karude oskusi palli valitseda, nad said palli sisse nii „pealt pannes“ kui poolelt väljakult visates.

EO Eesti Ühendus kinkis igale osalejale Corny batooni, Kadrina Karud aga Kumakese ja oma võistkonna töövihiku.

Aitäh kõikidele osalejatele! Aitäh Kadrina Karudele ja EO Eesti Ühendusele!

Küllikese klassi Tore Päev Kohalikus Maakonnakeskuses e Rakveres

Hommikul olid kõik heatujulised, kuna tõotas tulla tore päev ja seda see oligi. Rakvere kesklinna jõudes seadsime sammud poe poole, kus õppisime pisut, kuidas poes käituda. Mario leidis endale meelepärase sünnipäevakingituse klassi poolt.

Väikses linnaliikluse õppuses uudistasime mööda minnes ka keskväljakul linna jõulukuuske, mida parasjagu ehiti.

Sünnipäevalauda nautisime Ararat Grillis, kus lastele jätkus ka muud lusti.

Kadripäev – ühisürituse organiseerijad Kaire ja Andra, Signe ja Renneli.

Martide poolt sillutatud teel astudes jõudsid kadrilaupäevaks Porkuni Kooli kadrisandid: valged, kaunid, lusti- ja naljahimulised. Kadri vits oli magus ja tervendav, Kadri laul ja tants meelt parandav, Kadri õnneterade puudutus lapse peos ja suus eriline. Kadriema tänab titeraha eest, Sabakeerutaja seelikukanga eest, Pitsu isuäratava kondi eest ning eri vanuses ja mõõdus Kadrid (Elise, Elisa, Carmen, Angela T., Ceitlin ja Kelly) magusa suutäie eest.

Kadrisant on õnne pant!

25.november - Tantsisime koos!

Sel päeval toimus üle-eestiline tantsuaktsioon, mis oli selleaastase noorsootöö nädala tähtsündmuseks. Seekordse nädala lööklauseks oli „Loon ise oma elu“. Tantsupedagoog Märt Agu kutsus üles noori osalema sellel aktsioonil, et väljendada loomingulisust, julgust proovida midagi uut- luua oma elus uus kogemus. Selleks tuli leida internetist üleskutse 1-minutilise õppevideoga tantsust, mille on seadnud Märt Agu Liis Lemsalu uuele laulule „Halb või hea“. Nii saigi haaratud „härjal sarvist“ ja tants ära õpitud.

Samal päeval kell 13.00 tantsisimegi kõik koos suure rõõmu ja lustiga õpitud tantsu videosse, mille panime üles ka Instagrammi, kuhu korjati kokku kõikide üle eesti tantsinud tantsijate videod.

Lisaks tantsimisele said lapsed ka joonistada teemal „Loon ise oma elu“.

27. november - Õppenõukogu nr.2

Teemaks klassiõpetajate kokkuvõtted sügisperioodist.

 30. november  – lumi maas!

DETSEMBER

Maarjamaa detsember on lumega kitsi,
härmaeit alles heegeldab pitsi.
Külmapoiss, muidu kes niisama mürgeldas,
laante ja niitude linasid tärgeldab…

Nädal koolis (30.11-04.12) – palju-palju tegemisi…

*Esmaspäev-  kell 08:00 õp. toas Päkapikukooli infotund,

 Kell 08:30 tule tutvuma uute haridusrobotitega.

*Esmaspäev-  õp. Marika klassIga Rakveres.

*Teisipäev -  01. detsember -  õp. Marika taimekasvatustunni õpilastega Tallinna Aianduskeskuses Hortes.

*Teisipäev- soovivad kasvataja  Sirle rühma lapsed väikese kontserdiga Väike-Maarja Hooldekodu elanikele rahulikku jõuluaega.

*Kolmapäev- kasvataja  Tiiu rühma neiud Estonias „Pähklipurejat“ vaatamas.

*Kolmapäev -  kell 13:00 kutsub teater Lepatriinu kõiki lapsi mm-saali vaatama etendust “Nagu linnuke oksa peal”.

*Neljapäev- õp. Küllike klassiga Elistvere Loomapargis.

*Neljapäev- õp. Katrini, õp. Terje ja õp. Agnese klassi lapsed  „Vanemuises“ “Detektiiv Lotte `t” nautimas.

*Reede -  kell 9:30 võtab PÄKAPIKUKOOL vastu uusi lapsi…

*Reede -  kell 15:00-16:30 zoomis koolituse “Vaimse tervise esmaabi” 3. osa

Küllikese klassi Esimene Silmast–Silma Tutvus Metsloomadega

1. klass külastas seoses metsloomade nädalaga Elistvere loomaparki. Liikusime loomapargi plaani alusel.  vaatlesime rahulikult nii väiksemaid kui suuremaid loomi tervelt kahe tunni vältel, kuhu mahtus ka pisike piknik pargipingil. Õppisime, kuidas metsloomadega käituda, millest ja kellest koosneb nende toidulaud, kuidas ja kus nad elutsevad.

Porkuni Kooli (ümbruskonnas oodatud ) firmamärk : PÄKAPIKUKOOL

Päkapikku tahaks näha ükskord oma silmaga.
Tahaks teada, kas ta tõesti liigub iga ilmaga.
Tahaks näha, kuidas välja näeb see lahe kutt -
kas tal punakuub on seljas, mütsi otsas valge tutt?

(S. Kullamaa)

Reedel ja esmaspäeval, 04. ja 07. detsembril oli Porkuni Kool päkapikkude siginat-saginat täis. Juba kolmandat aastat järjest muutub meie kool muinasjutuliseks Päkapikukooliks, kus toimetavad usinad ja töökad päkapikud.

Muidugi olid  ka Päkapikukoolis täidetud kõik nõuded koroonaviiruse kaitseks.

4. detsembril olid kutsutud Päkapikukooli õppima ümberkaudsete lasteaedade lapsed ning 07. detsembril toimusid jõulutunnid meie kooli õpilastele.

Päkapikukooli õppeaineteks olid: jõulurütmid, jõulukunst, lindude jõulud, jõuluteadus, jõulukoda, jõuluküpsis, jõuluvärvid, jõuluteater, jõulusoov, jõulutunne, jõulupillid, jõulujutt, jõulukalender ja loomade jõulud.

Päkapikukooli avamine ja lõpetamine toimusid sellel aastal õues. Muide, päkapikkudel on head suhted ka ilmataadiga, kes lubas nendeks päevadeks ilusat ilma ning lubadusest ka kinni pidas - esimese päeva lõpetamisel puistas meile veidi lundki.

Koolipäeva hommik algas ühise virgutustantsuga. Päkapikud tutvustasid päkapikukooli õpetajaid ja jagasid tunniplaani, mille pani kokku peapäkapikk, kelle kontor asub meie maja kellatornis.  Tundide algust kuulutas jõulukella helin ja kõik suundusid õhinal õppima.

Iga grupp sai jõulutarkusi omandada kolmes tunnis.

Tundide lõppedes läbiti võlutunnel ja kinnitati õpitud teadmised templi ja tunnistusega.

Muinasjutuliselt toredat jõulude ootamise aega kõigile!

Soovivad päkapikud: Anu, Inge, Marika, Margit, Egon, Agnes, Annely, Helle, Marit, Merlin, Rennely, Kristiina, Tea, Ain, Mairi, Signe, Virge, Tuuli, Urve, Andra, Kaire, Galja, Helge, Age, Terje, Inga

Nädal koolis (07.-11.12)

*Esmaspäev - ootame kõiki meie lapsi Päkapikukooli.

Kooli avamine kell 10:30 lipuväljakul

*Teisipäev- õp. Signe õpilastega Rakveres ja Neerutis.

*Neljapäev-õp. Signe, õp. Imbi ja õp. Küllikese klassi lapsed Rakvere Teatri jõuluetendust “Sirli, Siim ja saladused”.

*Reede - õp. Küllikese ja õp. Merlini kl. õpilased õppekäigul Tapal.

*Reede- töötajate väljasõit Vohnja mõisa Jõulusid tähistama.

Moto kooli kodulehelt

Imesid mõnikord juhtub, kuid nende kallal tuleb kõvasti tööd teha.

/ Chaim Weizmann/

Infokoosolek 07.12.2020 – mõned olulised märksõnad…

* Sõbralik tüdruk ja poiss 2020. * Jõuluvana Tommy soov on eraldada natuke raha, et korraldada lastele mingi äge üritus-  oodatakse  ideid. *Päästeameti projektist jäi raha natuke üle -  Marika ja Tuuli käisid koolile asju ostmas: päästevestid, ohutusvestid, telgid jne.

Nädal koolis (14.-18.12)

Direktori pöördumine                                                                      

Head lapsevanemad!

Vabariigi Valitsus otsustas 14.–31. detsembrini kehtestada täiendavad piirangud haridusasutustele, noorsootööle ja huvitegevusele.

Kõikide piirangute eesmärk on inimeste vaheliste kontaktide vähendamine, et piirata koroonaviiruse levikut.

Porkuni Kooli jaoks tähendab see järgmist:

1. Porkuni Kool jätkab järgmisel nädalal (14.-18. detsember 2020) tavapäraselt kontaktõppe vormis (alus Vabariigi Valitsuse korraldus 440, 10. detsember 2020 punkt 20 prim 8 viimane lause). https://www.kriis.ee/sites/default/files/eriolukord/vv_20440k.pdf

2. Koolibussid liiguvad tavapärases graafikus.

3. Jõululaat jääb ära ja õpilaste jõuluetendusele me turvalisuse kaalutlustel vanemaid ja teisi majaväliseid isikuid lubada ei saa. Palume mõistvat suhtumist!

4. Igasuguste haigustunnuste korral lapsel, pereliikmel või lähikondsel palume last KOOLI MITTE SAATA!

5. Kui laps jääb haigustunnustega koju, siis palume võtta ühendust õpetajaga, et kokku leppida, kuidas saab õppetööd selleks perioodiks korraldada distantsilt.

6. Kontaktõpe koolis lõpeb 18. detsembril 2020 (reede), mil lapsed sõidavad kodudesse tagasi.

21.- 22. detsembril lapsed kooli ei tule. Palun toimetage vastavalt õpetajalt saadud juhistele.

Koolivaheaeg algab 23. detsembril ja kestab kuni 10. jaanuarini 2021.

Infokoosolek 14.12.2020endiselt kanname maske, hoiame distantsi, peseme käsi, tuulutame ruume…

1. Eelmisel nädalal käisid ABB esindajad jõulukaartidel järgi! Nad olid nii majast, lastest kui kaartidest väga vaimustunud! Plaan on kutsuda 1.juunil ABB külla koos robot YuMi’ga.

2. Eelmine nädal vahetati aatriumis välja helisüsteem.

3. Vanematega jõulupidu ei toimu.

4. Täna kell 10.40 jõuluproov. Homme 10.40 ning vajadusel ka kolmapäeval 10.40.

5. 14.30 väike koosolek, et arutada reedest koolipäeva!

6. Õpilaskoda koguneb teisipäeval 12.45 jõuluistungile.

8. 17. dets. kell 12.00 jõululõuna ja kell 14.00 jõulupidu. Lisaks väike majasisene jõululaat!

9. Pai- tiim läheb 18-19.dets. Vihula mõisa mõttetalgutele.

10. 15. jaanuar - 2021.a Porkuni Kooli sünnipäev. Kell 11.00 kontsert, Pireti kõne, laul, sõbralik tüdruk ja poiss süütavad tortidel küünlad.

12.00-12.45 sünnipäevalõuna. Sünnipäeva vahetunnid: muinasjutt, tantsimine, kaartide tegemine vms.

11. Bussivedu uuest aastast- M.K.Reis-X asemel veab õpilasi T.A. Bussid.

12. Aatriumisse tulevad rulood. Virge pani õpetajate toa tahvlile nimekirja kohvisõpradele. Vastavalt sellele korraldab Virge, kes toob ube, kes puhastab jne.

16. detsember  - juhtkonna hoolimine

Koolimaja erinevatesse korpustesse viidi palltoolid (hallikarva ja vildist ümbrisega). Need on mõeldud töötajatele, kes soovivad endale laua taga või lastega töötades väljakutset. :)
Ükski palltool ei ole kellegi külge "kinnitatud", andke neid proovimiseks kolleegidele edasi, et saaksime ära tunda, kelle jaoks on see just see õige.
Loomulikult võivad tooli ka lapsed proovida, aga eelkõige on need siiski mõeldud ergonoomiliseks lisavõimaluseks töötajatele.

17. detsember  - LAAT TOIMUB!

Kõigil, kellel on laada jaoks midagi meisterdatud/valmistatud, tooge palun homme E-korpusesse laudadele. Pange ka hinnad külge/juurde!
Mina ( TAIVE),  saan üle ukse vaadata ja müüa Teie asju, kuid loomulikult võite ka ise juures olla! :) Mis siis muud, kui rahakott kaasa ja väikesele laadale! :))

17.detsember - jõululõuna ja jõulupidu „Pipi Jõulud“.

Tänavu ootasid lapsed jõuluvana koos Pipi ja tema sõprade Tommy ja Annikaga. Üheskoos pakiti kingitusi, lauldi, tantsiti, küpsetati piparkooke, vaadati telekast tsirkuse ülekannet… Hingesoojust tõi kohtumine Pipi emaga, kes oli taevas ingliks. Rõõmuhõisetega tervitati Pipi isa, kes tuli  Pipile külla Kurrunurruvuti saarelt. Pidu oli hoogne ja märkamatult jõudis kohale ka jõuluvana….

Jõuluvana juuresolekul kuulutasid Õpilaskoja liikmed Kaarel ja Elisa välja 2020.a. sõbralikumad lapsed, kelleks osutusid 

                               ELISE VIIRALT ja MATHIAS OJA.

                                                       Palju õnne!

"Oh armsad sõbrad! Ma olen nii õnnelik, et olen täna siin koos teiega! Need on minu kõige ilusamad jõulud! Rõõmsat aastavahetust kõigile!"

Pipi.

Kohalik ilmateade – sajab lörtsi ja vihma,  plusskraadid...

18.-19.detsember  – Paitiim Vihulas mõtteid kogumas...

Paitiim on 9-liikmeline ja tegeleb teemadega, mis puudutavad märkamist ja tunnustamist. Muude tegemiste kõrval kandideeriti Tartu Ülikooli eetikakeskuse poolt korraldatud tunnustusprogrammis “Hea kool kui väärtuspõhine kool 2020” Hea kooli teerajaja tiitlile.

Tiitli saamisest saadi teada 3. detsembril veebikonverentsi “Võrdsed võimalused luubi all” vahendusel. Tiitli kandmise õigus on kolm aastat, kuid me ei jää loorberitele puhkama, vaid liigume väärtusarenduse teekonnal rõõmuga edasi.

Porkuni Kooli paitiimi kuuluvad: õpetaja Katrin Topkin, õpetaja-kasvataja abi Galina Zujeva, õpetaja Terje Kundla, kasvataja Kaja Luik, kasvataja Tiiu Priimägi, personalijuht Taive Kallas, õpetaja Kaire Kaljuvee, õpetaja Inge Rebane ja direktor Piret Tislar.

23. detsember 2020 – 10. jaanuar 2021 – koolivaheaeg/jõulud/Uus Aasta

Nüüd on aeg vaadata iseendasse,
leppida minevikuga ja piiluda põnevusega tulevikku.
Nüüd on aeg uskuda imedesse
ja tunda, et me ise olemegi ime.
On andmise ja jagamise aeg!
Olge hoitud ja püsige terved!

Piret
Porkuni Kooli direktor
2020. a. detsember

28.detsember  – lumi maas – täitsa korralik- lumevallid kooli aia ääres!

* * *